GPS Sinyali Nasıl İyileştirilir?

 GPS Sinyali Nasıl İyileştirilir?

Genel olarak uygulamaların bazı özelliklerini tam olarak kullanabilmek için GPS özelliğini açmak gerekiyor. Bu sayede daha fazla özelliğe erişmeniz mümkündür. Özellikle Google Maps gibi uygulamalar üzerinden adres bulma işlerini biraz daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Tabi zamanla GPS sinyalinin düşük bir seviyede olması, işlerinizin biraz daha ağırlaşmasına neden olacaktır. Bu yazımızda GPS sinyalini daha iyi bir seviyeye nasıl getireceğinizi kısaca anlatacağız.

Yüksek Doğruluk Modu

Akıllı telefonunuzdan ayarlar menüsünü açın. Daha sonra burada konum yazısını bulun. Konum menüsüne geldiğinizde karşınıza yüksek doğruluk modu çıkacaktır. Bunu aktif olarak belirlediğiniz takdirde sinyal kalitesinin her zamankinden daha iyi şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.

GPS Sinyalini Aktif Tutma

Sinyali iyileştirebilmek adına bu sinyalin sürekli olarak aktif şekilde tutulmasına özen göstermelisiniz. Özellikle GPS Connected tarzındaki uygulamalar her zaman bu sinyalin yüksek kalitede olmasını sağlayacaktır. Öte yandan GPS’yi açtığınızda şarjınızın daha hızlı tükendiği manzaralarıyla karşılaşabilirsiniz. İşte bu tarz uygulamalar aynı zamanda bu özellik yüzünden şarjında korunmasını sağlıyor. Bu nedenle GPS özelliğini sıkça kullanan kişiler için bu uygulama mutlaka gereklidir.

Verileri Yenileme

GPS verilerinin yenilenmesini sağlayarak sinyalin daha güçlü bir seviyede olmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için GPS status tarzındaki bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Uygulamayı açtıknan hemen sonra durumu yönet seçeneğine dokunmalısınız. Bu adımdan sonra sıfırla yazısına tıkladığınızda bugüne kadar oluşan bütün verilerin yenilenmesini sağlarsınız. Bu durumda bu özellik biraz daha iyi şekilde çalışmaya başlayacaktır. Bu işlemi düzenli olarak yapmanız daha sağlıklı bir cihaz elde etmenizi sağlar.

Sorunların Tespiti

Bazen sinyal düşüklüğünün neyden kaynaklandığını anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Özellikle bazı önlemleri aldığınız takdirde GPS özelliği sürekli olarak hata verebilir. Bu tarz zamanları kolay bir şekilde atlatabilmek için öncelikle sorunun neden sebep meydana geldiğini çözmeniz gerekir. Bunu manuel olarak çözebilmeniz ne yazık ki mümkün değildir. Bunun için mutlaka bir akıllı telefon uygulamasından yararlanmanız gerekiyor. GPS Essentials tarzındaki uygulamalar bu özelliğin neden hız konusunda sıkıntı ürettiğini anında çözecektir Bundan sonra sorunu çözebilmek adına gerekili adımı atmak size kalmıştır.

Yorum Yap