samsung telefonlara format atma

Samsung Telefonlara Format Nasıl Atılır ?

Teknolojik cihazlar bir süre sonra mutlaka format işlemine ihtiyaç duyuyor. Özellikle uygulama ve oyunlardan sonra biriken dosyalar, eski dosyaların kapladığı yer, kullanılmayan veriler gibi pek çok durum telefonun daha hantal şekilde çalışmasına neden olabilir. Öte yandan internet gezintisi sırasında telefona giren virüslerde, canınızı sıkan sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Samsung Galaxy telefonlara format atma işlemi oldukça kolay ilerlerken, bu işlemden sonra telefonunuzu daha hızlı bir şekilde kullanmanız mümkün olur.

Telefona Format İçin Bu Adımları Uygulayın

Öncelikle sahip olduğunuz Samsung telefonunuzun ayarlar menüsüne girerek buradaki gizlilik alanına girin. Gizlilik alanına girdiğinizde karşınıza fabrika ayarlarına sıfırla yazısı gelecektir. Bu seçimi yaptıktan sonra, telefona ait olan güvenlik şifresinin girilmesi gerekir. Bu adımdan sonra telefonunuz otomatik olarak yeniden başlar. Bir müddet sonra cihaz açılınca, format işleminin de başladığını göreceksiniz. Bu işlemin geri dönüşü olmadığı için, format öncesi dosyalarınızın yedeğini almayı unutmamalısınız.

Samsung telefonlara format atma için kullanabileceğiniz diğer yöntem ise, tuşlayarak arama yapmaktır. Bu yöntem fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin sonuçlarını verir. Bunun için yapmanız gereken şey telefonun arama bölümünü açarak *2767*3855# tuşlarına basarak arama yapmaktır. Bu adımdan sonra otomatik olarak format işlemi başlamış olur.

Bunların yanında telefon kapalıyken de, format işleminin yapılacağını belirtmek gerekir. Bunun için aynı anda açma kapama tuşlarına basmalısınız. Daha sonra ekrana gelen wipe data yazısı üzerinden factory reset yazısını seçmelisiniz. Bunun ardından reboot now yazısını seçerseniz, format işlemi de başlamış olacaktır. Bu üç yöntemle telefonlarınızı eskisi gibi sorunsuz bir hale getirmeniz mümkündür. Özellikle artık cihazınızın eskisi gibi bir performans içinde olmadığını hissediyorsanız, bunu yapmanızı öneririz.

Performansı Düşüren Diğer Unsurlar

Eğer format sonrasında da gördüğünüz performans sorunları devam ediyorsa, o zaman telefon kullanımını gözden geçirmeniz gerekir. Özellikle sık şarj etme, cihazın fiziksel şekilde darbe alması, arka plandaki programlar, temalar, görsel seçenekler gibi pek çok durum telefonunuzun yavaşlamasına neden olabilir. Bu faktörleri de gözden geçirerek, sistemi daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Yap