instagram engel kaldırma

İnstagram’da Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

İnstagram günümüzün en çok sevilen sosyal medya siteleri arasında bulunuyor. Her geçen gün üye sayısını biraz daha arttıran platform, internet kullanıcılarının uğrak noktası halindedir. İnstagram üzerinde özellikle engel kaldırma gibi durumlar kullanıcılar tarafından net olarak bilinemiyor. Aşağıdaki adımlar üzerinden istediğiniz İnstagram kullanıcısını engelleyebilir veya engelini kaldırabilirsiniz.

Engelleme Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi İnstagram üzerinde de kullanıcıların huzur içinde zaman geçirmeleri istenir. Buna aykırı olarak gelişen bir durumda ise İnstagram engelleme özelliği çare olacaktır. Üyeleri rahatsız eden kişilerle bu sayede iletişimin tamamen engellemesi sağlanır. Bu özellik aynı zamanda engellenen kişilerin profili görmesine de tamamen engel olacak bir özelliktir.

Birini Engellemek İçin Ne Yapmalı?

İnstagramda engelleme nasıl yapılır sorusunun cevabının ise oldukça basit olduğunu belirtmek gerekir. Eğer bilgisayar başındaysanız, bu adımları takip ederek kolay bir şekilde istediğiniz hesabı engelleyebilirsiniz. Bunun için kişinin profiline giriş yaparak, isim soyisim yazılan yerin yanındaki üç nokta işaretine tıklayın. Tıkladıktan sonra bu kişiyi engelle yazısı belirecektir. Bu yazıyı tıklarsanız bundan sonra kişinin profilinizden tamamen uzak olmasını sağlarsınız. Mobilde İnstagram kullanıyorsanız yine kişinin profiline giriş yaparak aynı yolu takip etmeniz gerekiyor.

İnstagramda Engel Nasıl Kaldırılır?

Eğer engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız, bu işlemi yapabilmek için kşinin yeniden profiline girmeniz gerekiyor. Yine isim soyisimin yanında göreceğiniz ‘’bu kişinin engelini kaldır’ yazısı üzerinden engel kaldırabilirsiniz.

Engel Kaldırma Hataları

Kişiler bazen engellerini kaldırmak için kişilerin profiline girmek istiyor. Bu durumda karşılarına ”üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor” hatası gelebiliyor. İşte bu sorunu giderebilmek adına kullanıcıların bazı adımlara dikkat etmesi gerekir.

Eğer engellemiş olduğunuz kişinin profiline girdiğinizde bu tarz bir hatayla karşı karşıya kalıyorsanız, engellemiş olduğunuz kişi tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Bu tarz problemlerde ilk olarak aklınıza bunu getirmeniz gerekiyor. Bunun yanında kişiler bazı zamanlarda profilini dondurduklarında da bu tarz bir hata meydana gelebilir. Kişinin İnstagram kurallarına aykırı bir davranış içinde olması da, bu tarz bir hatayı almanıza neden olabilir.

Yorum Yap