spotify ipuçları

Spotify’nin Bilmeniz Gereken Özellikleri

Spotify uzun zamandan beri en çok kullanılan müzik uygulamaları arasında yer alıyor. Oldukça kullanışlı bir yapısının olması müzik severleri daha çok bu platforma itiyor. Her geçen gün biraz daha gelişmiş özelliklere sahip olan Spotify, bilinmeyen bazı özellikleri de bünyesine toplamış durumdadır. İşte Spotify uygulamasından daha iyi bir şekilde yararlanmanız için mutlaka kullanmanız gereken o özellikler:

Çalma Sırası:

Geçmiş zamanlarda dinlemiş olduğunuz bir şarkının ismini unutmuş olabilirsiniz. Uzun bir süre araştırmada yapsanız, bir türlü şarkının adını bulamama gibi durumlar yaşamış olabilirsiniz. Ama Spotify adresi bununda önüne geçmiş durumdadır. Artık sadece bir tık üzerinden daha önce hangi şarkıları dinlediğinizi çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise spotify çalma listesini incelemektir. Çalma listesi üzerinden geçmişe tıklayarak hangi şarkıları dinlemiş olduğunuzu bulabilirsiniz.

Müziği Paylaşın:

Tıpkı Youtube videolarında olduğu gibi, Spotify şarkılarını da çevrenizle birlikte çok rahat bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey paylaşmak istediğiniz şarkının üstüne gelerek paylaş seçeneğini işaretlemektir. Daha sonra ister Facebook profilinizde, isterseniz de Tiwitter profilinizde dinlemiş olduğunuz şarkıyı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Hafıza Kartı Seçeneği

Spotify çevrimdışı özelliği, internetiniz olmasa bile cihazda yer alan şarkıları her yerden dinlemenize olanak sağlıyor. Tabi bunu yapabilmek için şarkıların kaydedilmesi gerekir. Cihaza kaydetmek yerine hafıza kartı seçeneğini kullanmanız telefonunuzun daha özgür bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Bu işlemi yapabilmek için ayarlar menüsü üzerinden hafıza kısmına yönelerek Spotify şarkılarını sd karta aktar seçeneğini kullanmanız gerekir. Bu adımdan sonra indirmiş olduğunuz her şarkı yalnızca hafıza kartınıza inmiş olacaktır.

Kısayollar

Eğer masaüstünde bu uygulamayı kullanıyorsanız, bunun için bazı kısa yolları kullanarak programın kullanımını biraz daha rahat bir hale getirebilmeniz mümkündür. İstediğiniz şarkıyı çalmak için space tuşuna basabilir, yine aynı tuş üzerinden şarkılarınızı durdurabilirsiniz. Öte yandan maksimum sesi elde etmek için tek yapmanız gereken şey ctrl ve shift tuşlarını kullanmaktır. Sonraki parçaya yalnızca klavye üzerinden ulaşmak isterseniz o zaman yapmanız gereken şey ise, fn ve f6 tuşlarına aynı anda basmaktır. Eğer bir önceki şarkıya geçiş yapmak isterseniz fn ve f5 tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor.

One Response

  1. Semra Özümerzifon 13 Kasım 2023

Yorum Yap