iphone x şarj sorunu

İphone X Şarj Olmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonların sahip olduğu en büyük sorunlardan biride pil ömründe uzun zamandan beri bir gelişmeye gidilmemesidir. Özellikle pil teknolojilerine karşı bir çözümün üretilmemesi, telefonların pil ömrü açısından memnun edici olmamasına neden oluyor. Bazı telefon markaları bu sorunu giderebilmek için daha yüksek kapasiteli pilleri tercih ediyor. İphone X gibi telefon modellerinde de şarj sorunu en çok görülen şikayetlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Aslında son derece gelişmiş bir cihaz olmasına karşılık, pil sorunu kullanıcıların telaş içinde baktığı konulardan biridir.

Aslında cihazın şarj olmama sorunu pek çok nedenden kaynaklanabilir. Donanımsal ve kullanıcı hatalarına bağlı olarak bu sorun ortaya çıkabilir. Özellikle teknik servise danışmadan önce bu adımları yaparak, soruna karşı bir çözüm arayabilirsiniz. İşte İphone X şarj olmama sorununa karşı yapmanız gereken işlemler:

Yalnızca Apple Onaylı Ürünler

İphone X için yalnızca cihazla birlikte verilen ürünleri kullanmalısınız. Eğer sık bir şekilde şarj olma sorunundan şikayetçi oluyorsanız, şarj sırasında kullandığınız cihazlara gözatmalısınız. Bunun yanında eğer üçüncü parti aksesuarlar kullanacaksanız bunların yalnızca Apple onaylı olması gerekir. Diğer ürünler ise cihazınıza hasar vermekten öteye geçmeyecektir.

Hasar Belirtileri

Bunun yanında şarj cihazında eğrilmiş uç gibi belirtiler varsa, farklı bir şarj cihazı kullanarak bununla şarj işlemi yapmayı deneyin. Mümkünse İphone model kablo ve adaptörle birlikte bu işlemi yapmanız sorunun çözümü hakkında yardımcı olacaktır.

Şarj Bağlantı Noktaları

Telefonun alt kısmında yer alan şarj bağlantı noktalarının temizlenmesi doğru bir tercih olacaktır. Bu noktayı temizledikten sonra şarj kablosu ve cihaz arasındaki bağlantıyı sıkı bir şekilde yapın. Eğer şarj bağlantı noktasında bir hasar oluşmuşsa, mutlaka bir teknik servise başvurmanız gerekiyor.

Şarj Olmayı Engelleyen Durumlar

Eğer yüzde 80 seviyesine geldikten sonra şarj olma sorunu ile karşı karşıya geliyorsanız, ısınmadan dolayı bu tarz bir durum yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle şarj işlemine bir süre ara vermeniz iyi olacaktır. Bu süreç içinde cihaz ve şarj cihazının soğumasını bekleyerek daha sonra yeniden şarj işlemini yapmanız gerekir. Bunları deneyerek bir çözüm alamadıysanız sorun donanım kaynaklıdır. Bu nedenle mutlaka servise başvurmalısınız.

Yorum Yap