telefonu modeme dönüştürme

Telefon Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlar, her geçen gün özellik bakımından gelişmeye devam ediyor. Teknolojinin sağlamış olduğu imkanlarla birlikte, hayat kolaylaştıracak yeni özellikler bu cihazlara eklenmeye devam ediyor. Bu alanda karşımıza çıkan telefonu modem olarak kullanma özelliği ise, internete bağlı kalmanızı gerektirecek zamanlarda hayat kurtarıcı olacak.  Bu işlemleri harfiyen yaptıktan sonra artık istediğiniz her an akıllı telefonunuzu bir modeme çevirerek, internete kesintisiz olarak bağlanabilirsiniz.

Telefonu Modeme Dönüştürmek İçin Bunları Yapın:

Öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapın. Bu menüde  kablosuz özelliği ve ağlar menüsünü göreceksiniz. Menünün içine girdiğinizde  ‘’internet paylaşımı ve taşınabilir hotspot’’ yazısı internetin dağıtımını sağlar. Bu ifadeye tıklayarak, işlemin bir sonraki adımına geçin. Gelen ekran üzerinde tüm taşınabilir kablosuz özelliklerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer telefonu modeme dönüştürmek isterseniz burada yer alan taşınabilir ortak erişim noktasını açın. Dilerseniz bu alandan ayarları yaparak hızlı bir şekilde işlemi tamamlayabilirsiniz. Buradaki alandan güçlü bir şifre oluşturabilir ve ağınızın güvenlik tipine karar verebilirsiniz. Gerekli ayarları yaptıktan sonra işlemi onaylayarak ayarlar menüsünü kapayın.

İnternet dağıtımının olması için, telefonun mobil verisini açmayı unutmamalısınız. Aksi halde internet çalışmayacaktır. Telefonu bir modeme dönüştüren bu basit yolun, tek dezavantajı şarjı çok hızlı bir şekilde bitirmesidir. Bu nedenle yanınızda pil açısından sıkıntı yaşamamak için, powerbank tarzı cihazlar bulundurmanızı öneririz.

Kablo İle Modem Olarak Kullanmak

Eğer cihazın pil konusunda sıkıntı yaşamamasını istiyorsanız, USB üzerinden telefonu modeme dönüştürebilirsiniz. Bu yöntem kullanım açısından biraz daha zor olsa da, pilinizin daha uzun süre dayanmasına neden olacaktır. İşlemin tek dezavantajı ise, sadece bağlı olan cihazda internetin çalışmasıdır. Başka cihazlara internetinizi açmanız bu yöntem sayesinde, ne yazık ki mümkün değildir. Yine yukarıdaki yöntemi uygulayarak ayarlar menüsü üzerinden internet paylaşımı ve taşınabilir hotspot menüsüne ulaşın. Buradan usb bağlanıyor seçeneğine tıklayın ve taşınabilir wifiyi açma özelliğini işaretleyin. Kısa bir süre sonra internetiniz gelmiş olacaktır. Tabi yine telefonun mobil verisinin mutlaka açık olması gerektiğini unutmamalısınız. Aksi halde internetin yeni cihazda kullanılması mümkün değildir.

2 Yorum

  1. Ali 14 Aralık 2017
    • cagrimerkezimizyazar 14 Aralık 2017

Yorum Yap