iphone veri aktarımı

İphone’dan Bilgisayara Veri Aktarımı

İphone marka telefonlarda veri aktarımı adına bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu durum programlar sayesinde oldukça basit bir şekilde çözülebilir. İphone veri transferi programı saniyeler içinde, tüm veri aktarımının yapılabilmesine olanak sağlar. EaseUs Mobimover adı verilen bu programı internetten ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamanın aynı zamanda İOS 11 sürümüyle de tam uyumlu şekilde çalıştığını belirtmek gerekiyor.

Tek Tıkla Transferler

Jailbreak gerektirmeyen bu program, tek tıkla bütün işlemlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Müzik ve video transferinin dışında, rehber yedekleme, veri düzenleme gibi işlemlerinde aynı kolaylıkla yapılmasını sağlıyor.

Bilgisayardan İphone telefonunuza fotoğraf, müzik ve video atmanız için, programa giriş yaparak transfer to this device seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Bu yazıya tıkladığınızda müzik ve videoların bulunduğu klasörü seçmelisiniz. Daha sonra seçmiş olduğunuz müzikleri transfer yazısına tıklayarak anında cep telefonunuza atabilirsiniz.

Eğer iphone telefonunuzdan bilgisayarınıza bu tarz dosyaları göndermek isterseniz, o zaman programın ana sayfasında yer alan transfer to computer seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Bu adımdan sonra istediğiniz dosyaları bilgisayarınıza anında gönderebilirsiniz.

Diğer Yöntem

Bunun yanında bu adımları takip ederseniz, USB üzerinden de İphone’dan bilgisayara dosya gönderme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Tabi bunun için PC’nizde en son İtunes sürümünün bulunması gerekiyor. Aksi halde veri aktarımı işlerinin yapılması mümkün değildir. Telefonunuzu bir USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın. Bu adımdan sonra telefonunuzda bilgisayara güvenilsin mi sorusu belirecektir. Bunu onaylamak için izin ver seçeneğine dokunun. Daha sonra istediğiniz dosyalara buradan göz atabilir, dilerseniz bunları fotoğraf galerisinde görüntüleyebilirsiniz.

Tablet ve Telefonlara Veri Aktarımı

Bunun yanında bu yöntemi kullanarakta kolay bir şekilde veri aktarımını sağlayabilirsiniz. Özellikle yukarıdaki yöntemler için yeterli zamanınız yoksa, bu yöntemi kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte tablet ve telefonlara çok hızlı bir şekilde verileri gönderebilirsiniz.

Fotoswipe adı verilen uygulama, hem İOS hem de Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Bu uygulamanın özelliği ise GPS üzerinden fotoğraf paylaşımını sağlamasıdır. Sadece saniyeler içinde sürükleme yöntemini kullanarak bir telefondan diğerine anında fotoğraf atabilirsiniz. Aynı zamanda sistem için bir şifrenin ayarlanması da mümkündür. Bu sayede daha güvenli bir sistem ortaya çıkacaktır.

Yorum Yap