spotify özellikleri

Bilmediğiniz Spotify İpuçları

Spotify, popüler müzik uygulamaları arasında bulunuyor. Hızlı ve sorunsuz şekilde müziğe ulaşmayı sağlayan uygulama, bu yönüyle kullanıcıların beğenisini kazanan sayılı şeylerden biridir. Özellikle bazı özellikleriyle ön plana çıkan uygulama, bu şekilde kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. İşte muhtemelen bu zamana kadar öğrenmediğiniz Spotify ipuçları:

Haftalık Keşif Listesini Arşivleme

Haftalık keşif listesi, tamda sizlerin müzik zevkine göre yaratılmış müzik listeleridir. Bunlar sayesinde bugüne kadar hiç duymadığınız pek çok şarkıyı keşfetme şansı yakalayabilirsiniz. Eğer bu listeyi pek dinlemeye zamanınız yoksa, bunları arşivleyerek tamda müzik zevkinize yakışan müzikleri daha sonradan dinlemeye başlayabilirsiniz.

Geçmişe Göz atın

Daha önceki zamanlarda bir şarkı dinlemiş ve şarkıyı kaydetmeyi unutmuş olabilirsiniz. Spotify geçmiş listesi sayesinde bu sorun dert değildir. Çünkü geçmişi açarak daha önceden hangi şarkıları dinlediğinizi çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızı açarak üç çizgiye tıklayın. Karşınıza geçmiş alanı gelecektir. Aynı zamanda buradan sıraya alınan şarkıların ne olduğunu da görebilirsiniz.

Shazam Üzerinden Şarkı Ekleme

Shazam içinde, spotify ile şarkı dinleyebilme şansınız vardır. Artık bu şekilde şarkıları dinlemeye başlayabilir dilerseniz bunları çalma listenizede ekleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey uygulamada ‘’listen to spotify’’ seçeneğine tıklamaktır.

Gizli Oturum

Eğer Spotify üzerinde yapmış olduğunuz hareketleri bir süreliğine gizlemek isterseniz, gizli oturum harika bir seçenektir. Bunun üzerinden online olduğunuzun tamamen gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ayarlar menüsünden gizli oturumu aktif hale getirmektir.

Silinen Çalma Listeleri

Yanlışlıkla silmiş olduğunuz çalma listelerini Spotify ile geri getirebilme şansınızda vardır. Bunlara ulaşmak için yapmanız gereken şey hesabınıza tarayıcı üzerinden giriş yaparak buradan çalma listelerini geri getir seçeneğine tıklamaktır. Bu sayede hesabınızı açmış olduğunu süreden itibaren yaptığınız tüm çalma listeleri geri gelir.

Çalma Listesini Görme

Eğer İphone veya İpad cihazlardan birine sahipseniz, o zaman çalma listelerinin içeriğini görebilmek için listeye giriş yapmaya gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey çalma listesinin resmine uzun süre boyunca basılı tutmaktır. Birkaç saniyenin içinde çalma listesinin içinde hangi şarkıcıların ve şarkıların olduğunu çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Yorum Yap