silinen dosyaları geri getirme

Geri Dönüşümden Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Geri dönüşüme attığınız dosyaları yanlışlıkla silme gibi bir hataya düşmüş olabilirsiniz. Hepimizin başına gelen bu sıkıntılı durum, pek çok önemli verinin kaybedilmesine neden olabilir. Tabi bu durumu bitirebilmek için, bazı adımlara uyduğunuzda geri dönüşümdeki dosyaları kurtarmak hayal değildir. Bunu yapabilmek için sizler için hazırladığımız bu farklı yöntemlerden size uygun olanı seçerek işleme başlayın. Bunları uyguladığınızda kesin olarak silmiş olduğunuz dosyaların geri döndüğünü göreceksiniz.

Program Yardımıyla Dosyaları Geri Getirme

Geri dönüşümdeki verileri geri getiren programlar sayesinde, kapsamlı olarak bu dertten kurtulabilirsiniz. Recover adı verilen bu programlar, her türlü fotoğraf, video, belge ve sesi geri getirebilecek düzeyde çalışır. Bunun için başarılı sonuçlar ortaya çıkaran ApowerRecover programını kullanmanız iyi olacaktır. Bunun yanında diğer premium olarak kullandığınız geri dönüştürme programlarından da yüksek verim alabilirsiniz.

Yazılımı bilgisayarınıza kurduktan sonra, select location scan files klasörünü seçin. Ardından recycle bin ve next butonlarına tıklayın. Yaptığınız bu işlem sistemin kapsamlı bir şekilde taranmasına yardımcı olacaktır. Tarama bittikten sonra, bilgisayardan silinen tüm dosyaları burada görebilirsiniz. Recover seçeneğine tıkladığında seçtiğiniz verinin çok kısa bir sürede geri döndürülmesini sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Programlar Yardımıyla Silinen Dosyaları Geri Döndürme

Eğer verilerinizi kurtarmak için para harcamak istemiyorsanız, bu işlem için özel olarak tasarlanmış ücretsiz silinen dosyaları geri getirme programları da bulunur. Bu halleriyle yeterli seviyede kullanmanız mümkün olan bu programları daha üstün özelliklerde kullanmanız için yükseltme yapmanız gerekiyor.

Recuva ismindeki program ücretsiz şekilde yükleyebileceğiniz programlar arasında bulunuyor. Bu programı yükledikten sonra, in the recyle bin seçeneğine tıklayın. Hemen ardından start yazısına tıklayarak aramanın yapılmasını sağlayın. Bir süre bekledikten sonra, bilgisayardan silmiş olduğunuz tüm verilerinizin buraya gelmesi sağlanacaktır. İstediğiniz dosyayı seçerek recover seçeneği üzerinden bunları geri döndürebilirsiniz.

Öte yandan freeundelete programı da bu işlem için kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır. Yazılımı  yükledikten sonra bir arama başlatarak, yakın zamanlarda bilgisayardan silmiş olduğunuz verileri bulabilirsiniz. Bunlardan hepsini veya kurtarmak istediğiniz dosyaları bir tıkla kurtarabilme gibi bir imkanınız bu şekilde oluşur.

Yorum Yap