sony telefonum açılmıyor sorunu

Sony Telefonunuz Açılmıyorsa Yapmanız Gerekenler

Sony, akıllı telefon piyasasında en çok tercih edilen markalardan biridir. Her geçen zaman farklı bir modelle karşımıza çıkan bu marka, bazı zamanlarda kullanıcıların şikayetlerini toplayabiliyor. Özellikle Xperia cihazların açılmama durumu genel olarak en çok yankılanan sorunlardan biridir. Eğer Xperia cihaza sahipseniz ve yaptığınız işlemler sonrası cihazı bir türlü açmayı başaramadıysanız servis öncesi bu adımları uygulamanız çözüm almanızı sağlayabilir.

Cihazı Yeniden Başlatın

Telefonunuzla birlikte bir hafıza kartı kullanıyorsanız kısa bir süreliğine bu kartı cihazdan çıkararak cihazı yeniden başlatmayı deneyin. Eğer cihaz açıldıysa, hafıza kartının hasar almasından dolayı bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu durumda cihazı daha sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilmek için, yeni bir hafıza kartı gerekecektir.

Şarj Süresi

Cihazın yeterli bir şekilde şarj olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer pil tamamen bitmişse, şarj işleminden sonra cihazdan yanıt almanız yaklaşık olarak 30 dakikayı alacaktır. Bu süre zarfı boyunca ekran kapalı kalırken, cihazın şarj olduğuna dair ekranda herhangi bir sembol belirmeyebilir. Pil tamamen boşaldıktan sonra cihazı şarj edecekseniz tam şarj için 4 saatlik bir sürenin geçmesi gerekiyor.

Açılma Süresi

Cihazın açılması için bir süre boyunca bekleyin. Cihazdan titreşim gelene kadar güç tuşuna basılı bir halde tutarak daha sonra parmağınızı serbest bırakın. 10 saniyelik bir sürenin sonunda bu şekilde sonuç alabilirsiniz.

Orijinal Şarj Cihazları

Eğer cihazla ilgili uzun zamandan beri bazı sıkıntılar alıyorsanız, kullandığınız diğer ürünlere dikkat etmeniz gerekir. Orijinal olmayan ürünlerin kullanımı pile ve telefona zarar verecektir. Bu durumda donanımsal pek çok sorun ortaya çıkabilir. Aynı şekilde şarj için USB yolunu izliyorsanız da, aynı şekilde orijinal kabloların kullanılması gerekecektir. Aksi halde cihazın sağlıklı bir şekilde şarj olmasına engel olurken, başka sorunlarıda görmeniz geç olmayacaktır.

Yazılım Onarımı

Eğer yukarıdaki adımlar üzerinden bu sorunu çözemediyseniz yazılım onarımı yapmayı deneyebilirsiniz. Bu işlemle birlikte tüm veriler silineceğinden dolayı bu konuda doğru bir karar vermeniz gerekiyor. Eğer verileriniz hafıza kartına kayıtlıysa korkmadan bu işlemi başlatabilir ve sistem sorunlarını bu şekilde çözebilirsiniz.

Yorum Yap