Twitter’a planlama özelliği eklendi, twitterda planlama özelliği, twitterde planlama özelliği nasıl kullanılır, twitter planlama özelliği

Twitter’a Planlama Özelliği Eklendi

Twitter’a planlama özelliği eklendi, twitterda planlama özelliği, twitterde planlama özelliği nasıl kullanılır, twitter planlama özelliği gibi konularda bilgi almak için makalemizi okuyabilirsiniz.

Twitter’a Planlama Özelliği Eklendi

Twitter’a “Tweet Planlama” adı altında yeni bir özellik eklendi. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar içeriklerini, istedikleri herhangi bir tarih ve saatte planlayabilecekler.

Ünlü sosyal medya sitesi Twitter, uzun zamandır beklenilen bir özelliği sistemine dâhil etti. Twitter’ın web uygulaması üzerinden kullanılabilecek olan özellik sayesinde, herhangi bir ikinci parti yazılıma ihtiyaç kalmadan Tweet planlaması yapılmasını sağlıyor.

İçeriklerin planlanarak ileri bir tarihte yayınlanması özelliği, bugüne kadar Twitter üzerinde mevcut değildi. Bu özelliğin olmaması ise birçok kullanıcı için sorun teşkil ediyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak için kullanıcılar, piyasada bulunan üçüncü parti yazılımları kullanmak durumunda kalıyordu. Özellikle bilinmeyen yazılımların yarattığı güvenlik sorunları ise kullanıcıların hesaplarının çalınmasına kadar gidebilen durumlara yol açıyordu. Ancak artık Twitter üzerinden bu özellik kullanıma açıldı. Kullanıcıların da “Tweet Planlama” konusundaki sorunları resmi olarak çözüme kavuşturuldu. Artık Twitter üzerinden planlama yapılabilecek ve içerikler taslak olarak da kayıt edilebilecekler.

Twitter Planlama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Twitter üzerinden içerik yayınlanmasını planlamak oldukça basit bir hale geldi. Kullanıcılar içeriklerin yayın zamanını planlayabilmek için; yeni Tweet gönderme penceresinde bulunan “Planlanmış Tweet” butonuna tıklamalılar. Sonrasında karşınıza açılan sayfada içeriğin yayınlanma tarihinin ve saatinin seçilmesi gerekiyor.

Twitter’a yeni eklenen bu özellik aslında başka yazılımlar ile kullanılabiliyordu. Ancak bu durum beraberinde güvenlik başta olmak üzere bazı sorunları da getiriyordu. Kullanıcılar artık güvenlik endişesi yaşamadan, Twitter üzerinden planlama yapabilecekler.

Arama Terimleri: Twitter’a planlama özelliği eklendi, twitterda planlama özelliği, twitterde planlama özelliği nasıl kullanılır, twitter planlama özelliği

Yorum Yap