Facebook Telefon Numarası Bulma

Facebook Telefon Numarası Bulma

Facebook telefon numarası bulma, telefon numarasından Facebook hesabı bulma, Facebook telefon numarası öğrenme gibi konular hakkında bilgi alabilmek için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Facebook Numara Bulma

İlk kurulduğu zamanlar Facebook’a sadece mail adresi ile üye olunabiliyordu. İlerleyen süreçlerde Facebook hesabına telefon numarası ekleme ve Facebook’a telefon numarası ile kayıt olma özellikleri eklendi. Facebook’a mail adresi ile kaydolan üyeler zaman içerisinde mail adreslerini unutabilmekte bundan dolayı da Facebook hesaplarına giriş yapamamaktalardı. Bu sorunu gidermek isteyen Facebook telefon numarası ile kaydolma özelliğini getirdi. Kullanıcılar artık telefon numaraları ile üyelik açabilmekte ve hesaplarına bağlanabilmektedirler. Aynı zamanda daha önceden üyeliği bulunan kullanıcılar da Facebook hesaplarına telefon numaralarını ekleyebilirler. Bu sayede hesap şifrelerini unuttukları zaman telefon numaraları ile şifrelerini geri alabilmekteler.

Facebook telefon numarası ekleme özelliğini getirerek aynı zamanda kullanıcıların Facebook’ta daha fazla vakit geçirmelerini amaçlamıştır. Kullanıcılar telefon numarasını Facebook’a ekleyerek rehberindeki kullanıcıların profillerine daha rahat ulaşabilmekte ve diğer arkadaşlarının telefon numaralarını Facebook’tan öğrenebilmekte.

Facebook Telefon Numarası Üzerinden İsim Arama

Facebook’ta isimle arama yapabilmek için arama çubuğuna aranacak isim yazılır ve ara seçeneği tıklanarak aramanın yapılması sağlanır. Bu sayede bulmak istediğiniz arkadaşlarınızın Facebook profillerine ulaşabilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz. Facebook telefon numarası arama özelliği ile arkadaşlarınızın telefon numarasını arama çubuğuna yazarak arama yapabilir ve ilişkili Facebook profilini bulabilirsiniz. Facebook telefon numarası aramanın işlevsel olarak isim aramadan farkı bulunmamaktadır.

Günümüzde kişiler Facebook profilinde gerçek ad ve soyadlarını kullanmayabiliyorlar ya da isim ve soy isimlerinde farklı karakterler kullanabiliyorlar. Bu durumda aradığımız arkadaşımızı bulmak bazen baya zor olabilmekte. Facebook telefon numarası arama özelliği ile arkadaşlarımızın ad soyadları farklı olsa bile Facebook üzerinde onları bulmamız çok daha kolay olabilmektedir.

Facebook Telefon Numarası Ekleme

Facebook hesabınıza telefon numarası ekleyebilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla yapmanız gerekmektedir. Bu adımları takip ederek Facebook hesabınıza kolay şekilde telefon numaranızı ekleyebilirsiniz.

  • Facebook hesabına giriş yapınız ardından sağ üst kısımda bulunan ters üçgen simgesini tıklayınız.
  • Açılan menüden ayarlar seçeneğini seçiniz.
  • Ayarlar açıldıktan sonra sol taraftaki kısımdan mobil seçeneğini tıklayınız.
  • Bu kısımda telefon ekle diye bir seçenek açılacaktır. Bu yazıyı tıklayarak hesabınıza telefon numaranızı ekleyebilirsiniz.
  • Diğer taraftan ekli olan telefon numaranızı bu kısımdan kaldırabilirsiniz.

Facebook Senkronizasyonu Nasıl Yapılır

Akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte bir çok uygulama storelerde yer almaya başladı. Bunlardan biri de Facebook uygulaması. Facebook uygulamasını telefonunuza indirerek senkronizasyon işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede Facebook’un bir çok avantajından faydalanabilirsiniz. Facebook senkronizasyonu yapıldıktan sonra iletileri ve arkadaşlık isteklerini anlık olarak bildiri şeklinde alabilirsiniz. Ayrıca senkronizasyon sonrasında rehberinizdeki kişilere Facebook arkadaş önerileri kısmından ulaşabilirsiniz.

Arama Terimleri: facebook telefon numarası bulma, facebook numara bulma, facebook telefon numarası ekleme

2 Yorum

  1. şahin çalışkan 16 Mayıs 2019
  2. şahin çalışkan 16 Mayıs 2019

Yorum Yap