Sony Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Sony Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde Sony müşteri hizmetleri numarası 2019, Sony telefon numarası, Sony iletişim, Sony müşteri temsilcisi gibi konular hakkında bilgi vereceğiz.

Sony Müşteri Hizmetleri Numarası 2019​

Sony, 1946’da kurulmuş Japonya merkezli çokuluslu bir şirketler topluluğu olarak, teknolojinin farklı alanlarında Ar-Ge, üretim ve satış gerçekleştirmektedir. İletişim, video oyun konsolları ve bilgi teknolojileri alanında faaliyet gösteren Sony şirketi, aynı zamanda da sinema sektöründe de etkin bir şekilde yer alıyor. Latince “Ses” anlamına gelen “Sonus” kelimesinden türetilmiş olan Sony ismi çatısı altında toplanan şirketler topluluğu, Türkiye’ de de resmi olarak teknoloji sektöründe faaliyet göstermeye devam ediyor. Elektronik, oyun, eğlence, servisler ve daha farklı çok sayıdaki alanda faaliyet gösteriyor. Türkiye’ de de en çok kullanılan ve tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisi olan Sony’ in ürün ve hizmetlerini kullanan tüketicilere yönelik olarak başarılı bir müşteri hizmetleri servisi bulunuyor. Sony müşteri hizmetleri numarası 2019 sayesinde tüketiciler kullandıkları Sony markalı ürün ve hizmetlerde yaşadıkları sorunlar ya da bu ürün ve hizmetlere ilişkin bilgi alabilmek için başvuru gerçekleştirebiliyor. Klasikleşmiş ve kült haline gelmiş teknolojileri ile kurulduğu günden beri teknoloji alanında dünyanın en önemli markalarından birisi olmuştur. Günümüz Türkiye’sinde de en çok tercih edilen teknoloji şirketlerinden birisi konumunda bulunuyor.

Sony çokuluslu şirketi bünyesinde ana şirket Sony Corporation olurken, aynı zamanda da Sony Pictures Entertaiment, Sony Music Entertaiment, Sony Mobile ve Sony Financial Holdings şirketlerinden oluşuyor. “Be Moved” sloganı ile uluslararası pazarda faaliyet gösteren Sony, Türkiye’ de de tüm şirketleri ile ilgili sektörlerde aktif şekilde faaliyet gösteriyor. Özellikle teknoloji alanında medya araçları, akıllı cep telefonları, oyun konsolları gibi zengin bir ürün yelpazesi bulunduğundan oldukça yoğun kullanım oranları bulunuyor. Türkiye’ de en çok tercih edilen teknoloji şirketleri arasında yer alan Sony şirketinin, Türkiye’ deki kullanıcılarına yönelik olarak ürün veya hizmetleri için satış sonrası destek hizmetleri bulunuyor. Sony Türkiye ofisleri aracılığı ile verilen Sony müşteri hizmetleri numarası 2019 yılında da tüm tüketicilere yaşadıkları sorunlar, bilgi edinme, istek, öneri ve şikayetleri ile ilgili konularda destek çözümleri sağlıyor.

Dijital kamera, kulaklık, film ve müzik sektörünün yanı sıra 21.yüzyılın en önemli teknolojileri akıllı mobil cihaz pazarında da yer alan Sony’ in bu ürün gruplarını kullanan kullanıcılarına sunduğu Sony müşteri hizmetleri numarası 2019 yılında da kolay şekilde her türlü konuda destek alınabiliyor. Özellikle de gelişmiş teknolojik altyapısını satış sonrası sunduğu müşteri hizmetleri sisteminde de etkin bir şekilde kullanıyor. Deneyimli ve eğitimli personelleri ile tüketicilerin her konuda müşteri hizmetleri aracılığı ile istek, öneri ve şikayetlerini bildirebilmeleri ve yaşadıkları sorunlar için teknik destek hizmeti alabilmesi sağlanıyor. Özellikle de ürünlerinde ne kadar yüksek kalitede teknik parçalar ve ileri nesil teknolojiler kullanıyor olsa da teknolojik ürünlerde arıza riskleri sıfıra indirilemez. Bu sebeple de teknolojik ürün gruplarında görülebilen teknik arızalara ilişkin dinamik bir müşteri hizmetleri ile teknik destek hizmeti sunuyor.

Sony Çağrı Merkezi Numarası 2019

Uluslararası düzeyde en çok bilenen ve tanınan teknoloji şirketi olan Sony, pek çok ankette de dünyanın en güvenilir teknoloji şirketi konumunda bulunuyor. Ürünlerinde kullandığı yüksek teknoloji ve kaliteli malzemeler ile vaat ettiği tüm performans kapasitesini sağlarken, dayanıklı bir kullanım sağlıyor. Ancak teknolojik ürünlerde arıza riski tamamen yok edilemediğinden satış sonrası destek hizmetleri içinde Sony çağrı merkezi numarası 2019 ile destek vermeye devam etmektedir. Tüketicilerin direkt canlı destek hizmetleri kapsamında müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirebilmesini sağlıyor. Bu şekilde yaşanan sorunlar için anında çözüm sağlanabileceği gibi müşteri temsilcileri tarafından teknik servis desteği yönlendirmeleri de gerçekleştiriliyor.

Türkiye’ de mağazaları, satış ofisleri ve bölge müdürlükleri bulunan Sony şirketi, Türk kullanıcılara yönelik olarak Sony çağrı merkezi numarası 2019 ile destek hizmetleri sunuyor. Tüm tüketicilerin satış sonrası destek hizmetleri alabildiği çağrı merkezinde aynı zamanda da Sony ürünlerini henüz kullanmamış ve ürün, hizmetleri ile ilgili olarak bilgi almak isteyen tüketicilere yönelik olarak da hizmet veriliyor. Bu şekilde çağrı merkezini kolayca arayarak, teknik destek hizmetlerinin yanı sıra ürün ve hizmetleri ile ilgili olarak da bilgi alabilme şansı bulunuyor.

Sony şirketinin Türkiye’ de çağrı merkezi sistemi 3 parçadan oluşmaktadır. Şirketin geniş ürün yelpazesi bulunuyor olması nedeni ile tüketicilerin hem kolay hem de hızlı bir şekilde ilgili konuda yetkili birim ve müşteri temsilcileri ile görüşmelerini sağlayabilmek amacı ile 3 farklı çağrı merkezi ile faaliyet gösteriyor. Bu çerçevede de Sony çağrı merkezi numarası 2019 bilgilerini merak eden kullanıcılar için şirket tarafından Sony mobil ürünlere 0212 473 77 77 numarasından destek sunuyor. Televizyon, fotoğraf makinesi, kamera, ses vb. Sony ürünleri için ise aranabilecek çağrı merkezi numarası ise 444 76 69 olarak belirlenmiştir. Sony VAIO ürünlerine ilişkin teknik destek almak isteyen kullanıcılar ise 444 82 46 numarasını arayabiliyor. Bu üç numara da 7/24 kesintisiz olarak aranabildiği gibi her zaman direkt olarak canlı destek için müşteri temsilcileri ile görüşme gerçekleştirilebiliyor.

Sony Telefon Numarası

Farklı kategorilerdeki teknoloji ürünlerine ilişkin olarak Sony telefon numarası 3 adettir. Her kategorideki ürün için talep edilen teknik destek hizmetlerine hızlı ve kolay şekilde ulaşılabilmesi amacı ile çağrı merkezini ayırmıştır. Bu şekilde tüketiciler daha kapsamlı olarak, her kategorideki ürün türü için teknik destek hizmeti alabilme şansına sahip olabiliyor.

Bununla birlikte Sony telefon numarası için “Sony Mobile”, “Playstation” ve “Sony Electronics” olarak 3 farklı şekilde yapıda hizmet veriliyor. 3 çağrı merkezi numarası da tüm GSM hatlarından ve sabit hatlardan 7/24 kolay bir şekilde aranabiliyor. Aynı zamanda da bu çağrı merkezi servisi hizmetlerindeki aramaların ücretlendirilmesi ise kullanılan mobil hat ve sabit hat kampanya, tarife ve paket ücretlendirmeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yani Sony çağrı merkezi hizmetlerine ilişkin olarak belirlenmiş olan ayrı bir fiyatlandırma bulunmamaktadır.

Sony İletişim

Sony şirketi tarafından Türkiye’ deki tüketicilere yönelik olarak hizmet veren Sony iletişim kanalları arasında genel müşteri hizmetleri için sabah 09.00 ile 18.30 saatleri arasında hafta için 444 76 69 (SONY) numarası aranabiliyor. Bunun dışında Sony Playstation kullanıcıları için hafta içi 09.00 ile 17.30 saatleri arasında 0212 391 04 01 numarasından canlı destek hizmetleri sunuyor.

Sony iletişim kanalları arasında Sony dizüstü bilgisayar kullanıcılarına yönelik olarak ise 0216 282 16 18 numarasından hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında arama gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde Sony dizüstü bilgisayarı kullanıcılarının yaşadıkları teknik sorunlar için canlı destekten müşteri temsilcileri aracılığıyla yardım alabilmeleri sağlanıyor. Son olarak Sony şirketinin Türkiye’ deki müşteri destek hattı ise cep telefonu ve tablet bilgisayarlar içindir. Sony cep telefonu ve tablet bilgisayar ürünleri için yine hafta içi 09.00-18.00 çalışma saatleri aralığında 0850 282 59 88 numarasından müşteri temsilcileriyle görüşme gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde Sony müşteri hizmetlerinden, tüm ürün ve hizmetlerine ilişkin teknik destek alınabiliyor. Ayrıca bu çağrı merkezleri aracılığıyla ilgili ürünlere ve kampanyalarına ilişkin olarak da bilgi alabilme şansı bulunuyor.

Sony Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0212 473 77 77 (Sony mobil cihazlar için.)
444 76 69 (Televizyon, ses, fotoğraf makinesi kamera gibi diğer SONY ürünleri için.)
444 82 46 (Sony VAIO ürünleriniz için.)

Sony müşteri hizmetleri adlı konumuza da göz atabilirsiniz.

Arama Terimleri: Sony çağrı merkezi, Sony iletişim bilgileri, Sony telefon numarası, Sony müşteri temsilcisi, Sony şikayet hattı, Sony müşteri hizmetleri 2019

Yorum Yap