LG-çağrı-merkezi-iletişim

LG Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

LG çağrı merkezi numarası hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. Makalemizde LG müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden LG şikayet hattına erişebilirsiniz. LG müşteri hizmetleri direk bağlanma üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

1947 yılında Güney Kore’nin Busan bölgesinde kurulan LG, bünyesinde 200 bine yakın çalışanı ile teknoloji sektöründe büyük hizmetler veriyor. Elektronik, Cep Telefonu, Finans ve Petrokimya alanlarında hizmet veren şirket, Koo ailesi tarafından yönetiliyor. 1947 yılında In Hwoi Koo tarafından “Lak Hui Kimya Endüstrisi” ismiyle Güney Kore’de kurulmuştur. Lak Hui ismi, LG isminde bulunan Lucky kelimesinin Kore diline çevirisidir. Kurulduktan çok kısa bir süre sonra, 1952 yılında Kore’de plastik sektöründe faaliyet gösteren ilk şirket olmuştur. 1958 yılında ise LG isminde G’yi temsil eden Goldstar firması kuruldu. Kuruluşundan sadece bir yıl sonra ilk Kore yapımı radyoyu tasarladı. Bu yıllarda şirket Petrokimya ve Elektrik/Elektronik olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılıyor. Goldstar, Kore’de ilklerin ismi olmuştur. Goldstar, ilk Kore yapımı fanı 1960’ta, ilk Kore yapımı soğutucuyu 1964’te, ilk Kore yapımı siyah-beyaz televizyonu 1966’da, ilk Kore yapımı iklimlendiriciyi 1968’de, ilk Kore yapımı çamaşır makinesi ve asansörü ise 1969 yılında üretmiştir.

Kore’de Goldstar ilklerin adı olmaya devam ederken, Lucky Kimya Endüstrisi şirketi ise Petrokimya alanında hizmetler ve Ar-Ge çalışmaları yapmaya devam ediyordu. Cha-Kyung Koo 1969 yılında LG’nin 2. Başkanı oldu. Şirketin ikinci başkanı olur olmaz, değişen ve gelişen dünyanın gerekliklerini görerek şirketin küreselleşme çalışmalarını planladı. Sonraki yıl şirket, Ar-Ge çalışmalarına büyük ağırlık verdi. 1983’te Lucky Kimya Endüstrisi yeniden yapılandırıldı. Kozmetik sektörüne tekrar önem vermesiyle birlikte, elektronik/elektrik kategorisinde televizyon, görüntü kayıt cihazları ve bilgisayar cihazlarına büyük yatırımlar yaparak şirketin gelecek planlamasını oluşturdu. 40. Yılında Güney Kore, Seul’de LG Twin Towers inşa edildi. 1990 yılında ise şirketin 3. Başkanı Bon moo Koo oldu. Yeni başkanı ile birlikte LG; enerji, elektronik, haberleşme, finans, bilgi sistemleri gibi birçok farklı alanda faaliyet gösterdi. Yeni başkanın kendi stratejisi ile yüksek müşteri memnuniyeti konusunda çalışmalar yapıldı. 2003 yılında LG Grup, yönetim biçimini Holding haline getirdi. 2006 yılında Chocolate isimli telefon ile Hong Kong tasarım ödülünü kazandı. Yine aynı yılda 1.48mm ile dünyanın en ince LCD ekranı ve 33cm ile en ince düz ekran televizyonunu üretti.

Günümüzde baktığımız zaman, dünya üzerindeki en büyük Elektrik/Elektronik üzerine faaliyet gösteren şirketlerden birisidir. LG, 2007 yılından beri “Life’s Good” sloganını kullanıyor. 2001’de Philips ile yatırım ortaklığına başlayan şirketin bu ortaklık iki adet şirketi bulunmaktadır. Ayrıca Hitachi firması ile de yatırım ortaklığında bulunan şirket, ülkemizde Arçelik ile klima üretimi sektöründe ortaklığı bulunuyor. Eski adıyla Goldstar, günümüz adıyla LG Electronics 1958 yılında yine In-Hwoi Koo tarafından kurulduktan sonra günümüzde 4 farklı birimde hizmet vermektedir. Bunlar; mobil iletişim, dijital görüntü cihazlar, dijital aletler ve dijital medyadan oluşuyor. LG Electronics şirketinin 100’ü aşkın iş birimi bulunuyor. Bunların 81 tanesi yan kuruluşlardır ve 82 bin kişiye iş imkanı sağlıyor.

LG Çağrı Merkezi Numarası

Teknolojiyle alakalı olan cihazların hayatımız için büyük önemi vardır. Kaliteli bir zamanı bizlere sunan teknolojik cihazlar konforlu bir hayat sürmemizi de sağlamaktadır. Televizyonun keşfedilmesinin akabinde birçok elektronik cihaza sahip olduk. İlk önceleri televizyon oldukça lüks bir eğlence aracıydı. Ama şimdilerde bilgisayarlar, beyaz eşyalar, ısıtıcı ve soğutucular bütün ev ve iş yerlerinde yer etmeye başladı. Bunların da iyi markalara sahip olanlarını almak kalite ve uzun kullanım açısından önemlidir. LG yılların markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Birbirinden farklı teknolojik aletleriyle göz doldurmaktadır. Dayanıklı ürünleri, geniş servis ağı ve uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Akınıza gelen bütün elektronik eşyaları üretmektedir. Müşterileriyle ilgilenen ve onların fikrine değer veren bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. O yüzden çağrı merkezleri herkes için oluşturulmuştur. Sizler de arayarak ayrıntılı bilgi alabilir istek ve dileklerinizi müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

LG çağrı merkezi numarası 444 6 543 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

LG Müşteri Hizmetleri Numarası

LG markasına ait farklı modellerde televizyonlar, ses sistemleri, projektörler, televizyon aksesuarları, monitörler, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, elektrik süpürgesi gibi beyaz eşyalar, farklı kapasitede olan klimalar, herkese uygun akıllı telefonlar bulunmaktadır. İhtiyacınız olan teknolojik ürünlerin çoğunu firmada bulabilirsiniz. Markanın ürünleri birçok alışveriş merkezinde ve şubelerinde satışa sunulmaktadır. Ayrıca internet sitesine giriş yaparak da alışveriş yapabilirsiniz. İstediğiniz cihazların özelliklerini internet sitesinde araştırarak size yakın olan şubeyi öğrenebilir ve taksitle alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilir, ürün takibi yapabilir ve şube adreslerini de öğrenebilirsiniz.

LG müşteri hizmetleri numarası 444 6 543 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

LG Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Teknolojik ürünlerde herkesin beklentisi farklıdır. Kimisi az özelliği olan cihazlar tercih ederken kimisi de çok performansı olan son model cihazları tercih edebilir. Neticede teknoloji devamlı gelişen bir durumdur. Her ay yeni modeller eklenmekte ve satılmaktadır. LG müşteri hizmetleri ile direkt bağlantı kuracak olan kişiler 444 65 43 numaralı müşteri hizmetlerini haftanın her günü 09.00-20.00 saatleri arasında arayabilirler. Ayrıca canlı sohbet, whatsapp destek hatları da mevcuttur. İnternet sitesindeki bilgi formunu doldurabilir sosyal medya hesaplarınızdan takip de edebilirsiniz.

LG müşteri hizmetlerine direk bağlanma 444 6 543 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

LG Şikayet Hattı

Aldığınız ürünlerle ilgili sıkıntılar, sorun yaşadığınız konular, garanti süresinde olan ya da olmayan cihazlarla ilgili şikayetler müşteri hizmetleri tarafından giderilmektedir. Tüm şikayetlerinizi bildirebilir çözüm getirilmesini talep edebilirsiniz.

LG’nin 444’lü müşteri hizmetleri numarası, canlı sohbet ve mail bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden ulaşarak istek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

LG Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

LG Müşteri Hizmetleri Numarası
444 65 43
(Haftanın her günü 09:00-20:00)

LG Canlı Chat ve E-Mail Adres Bilgileri
tıklayınız…

LG şikayet hattı 444 6 543 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Şikayetlere kalıcı çözümler üretmeyi hedefleyen LG müşterileri için sorunlarını aktarabilecekleri LG şikayet hattı telefonunu aktif olarak çalışır durumda tutmaktadır.

LG Çağrı Merkezi İletişim Numarası Şikayet Hattı

444 6 543

Çağrı merkezi numarası çalışma saatleri içinde iletişime geçebilirsiniz. LG çağrı merkezi numarasına 444 6 543 numaralı telefondan erişebilirsiniz.

Arama Terimleri: LG iletişim bilgileri, LG telefon no, LG irtibat tel, LG canlı destek, LG müşteri temsilcisi, LG şikayet hattı, LG müşteri hizmetleri numarası, LG çağrı merkezi numarası, LG iletişim numarası, LG çağrı merkezi, LG müşteri hizmetleri direk bağlanma

7 Yorum

  1. ismail şenol 5 Aralık 2017
    • cagrimerkezimizyazar 5 Aralık 2017
  2. AHMET TUNA 13 Ocak 2018
  3. Bülent 15 Ocak 2018
  4. hülya baş 18 Mayıs 2018
  5. Erhan YÜKSEL 12 Eylül 2018
  6. Özer yesilyagci 17 Temmuz 2023

Yorum Yap