snapchat özellikleri

Snapchat’in Bilinmeyen Özellikleri

Snapchat, günümüzün en gözde paylaşım uygulamalarından biri olarak kabul görüyor. Pek çok yenilikçi özelliği kullanıma açan Snapchat, bu yönüyle de kullanıcılardan devamlı olarak olumlu yorumlar toplamayı başarıyor. İşte uygulamanın aslında pekte bilinmeyen özellikleri:

Konum Etiketleri

Konum etiketleri özelliği, Dünyanın en gözde illeri için tasarlanan bir Snapchat özelliğidir. Bunu kullanarak bulunduğunuz yeri arkadaşlarınızla biraz daha farklı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Konum etiketini kullanabilmek için yapmanız gereken şey ise, fotoğrafı çektikten hemen sonra sağa ve sola parmağınızı kaydırmaktır.

Şarj Etiketleri

Şarj etiketi adı verilen bu sevimli özellik, şarj durumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor. Yalnız bu etiketin yalnızca yüzde 10’dan düşük şarj ve %95’den fazla şarj için kullanılabileceğini belirtmemiz gerekir. Bu tarz zamanlarda aktif olarak kullanabileceğiniz bu özelliği açabilmek için etiket sayfasını sağ ve sol yöne doğru kaydırmanız gerekiyor.

Videoları İleri Sarma

Videoları daha keyifli bir hale getirecek bu özellik sayesinde, çekmiş olduğunuz videoları istediğiniz hızlarda ortaya çıkarabilirsiniz. Buna göre hızlı ve yavaş çekim, geri sarma gibi özellikleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için videoyu tamamladıktan sonra klasik ekran hareketlerini kullanmanız gerekir.

Daha Büyük Emojiler

Daha farklı boyutlarda emoji kullanmak istiyorsanız, Snapchat bunada bir çözüm getirmiş durumdadır. Fotoğrafınızı çektikten hemen sonra, ekranın üstünde bulunan kağıt butonuna basılı tutun. Büyük emojilerin yer aldığı bu sayfada zoom yaparak bunları ekran üzerinde daha büyük bir hale getirebilirsiniz.

Selfie Lensleri Arka Kamerada

Selfie lensleri sadece selfie kamerası üzerinden çalışır bir özelliğe sahipti. Artık bir güncelleme sayesinde, arka kameranızı kullanarakta istediğiniz efektleri hemen yapmaya başlayabileceksiniz. Sınırsız bir şekilde kullanabileceğiniz bu lenslerin görüntü açısından da herhangi bir farkı yoktur.

Metin Biçimlendirme

Bu özelliği kullanmaya başlayarak metinlere her zamankinden daha farklı bir görüntü katabilirsiniz. Bunu yapabilmek için mesajı yazdıktan hemen sonra birkaç saniye boyunca bu alanda parmağınızı basılı tutun. Karşınıza çıkacak olan metin biçimlendirme araçlarını kullanarak yazmış olduğunuz metine istediğiniz gibi yön verin. İsterseniz karşınıza çıkan tüm seçenekleri de aynı anda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap