iphone sorunlarının çözümü

İphone Telefonlarda Çıkan Sorunlar Nasıl Düzeltilir?

Bazen sahip olduğunuz İphone telefon çalışmaz veya çalışmasında ciddi şekilde sıkıntılar görülebilir. İphone’u eskisi gibi çalışır yapmak için bazı adımları denemeniz gerekiyor.

Uygulamaları Yeniden Başlatın

Bazı zamanlarda uygulamalarda herhangi bir hatadan dolayı yavaşlama ve donma sorunları yaşanabilir. Bu tarz sorunlar yaşadığınızda uygulamayı yeniden başlattığınızda sorunun çözüldüğünü görebilirsiniz.

Telefonu Yeniden Başlatın

Masaüstü bilgisayarlarda bir sorun gördüğümüzde yeniden başlat eylemi genelde sorunun çözümüne neden olur. Bu durum telefonlarda da aynı şekilde devam eder. Özellikle cihaz jailbreakli ise kesin olarak bir çözüm alabilirsiniz.

Hard Reset Atın

Telefonunuzda donma varsa, güç ve home tuşlarına aynı zamanda basarak telefon açılana kadar bu şekilde basılı tutun. Eğer halen telefondan yanıt alamıyorsanız, şarj ettikten sonra hard reset atın.

Yazılım Güncellemesi

Özellikle telefonla ilgili yaşanan sorunlar yazılım güncellemelerinden kaynaklı olarak karşınıza çıkabilir. Bu sorunu bitirebilmek için ayarlar menüsünü açarak buradan genel ve yazılım güncellemesi adımlarını takip edin. Eğer yeni bir güncelleme var gözüküyorsa, bu alandan yükleyebilirsiniz.

Tüm Ayarları Sıfırla

İphone telefonum yavaş çalışıyor diyorsanız, bu sorunu bitirebilmek için farklı yöntemleride kullanabilirsiniz. Özellikle tüm ayarları sıfırla seçeneği bu konuda tam aradığınız gibi olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için ayarlar menüsüne girerek buradan genel ve sıfırla yollarını takip etmelisiniz. Sıfırla menüsünü açtığınızda karşınıza tüm ayarları sıfırla seçeneği gelecektir. Bu işlemi yaptığınızda bilgileriniz silinmeden telefonla ilgili ayarlar silinir. Bildirim ayarları, uygulama ayarları, şifreler ve oluşturduğunuz klasörler tamamen silinecektir.

Uçak Modunu Kullanın

İphone wifi sorunları için uçak modunu kullanabilirsiniz. Özellikle wifi’ye bağlanmakta sorunlar yaşıyorsanız, kısa bir süreliğine uçak modunu açıp daha sonra tekrar kapayabilirsiniz. 30 saniye bekledikten sonra wifi ağına tekrar bağlanmayı denediğinizde büyük ihtimal işlem başarılı olacaktır.

Ağ ayarlarını Sıfırlama

Eğer bağlantı sorunları hiçbir şekilde bitmiyorsa, İphone telefonlarda bulunan ‘’ağ ayarlarını sıfırla’’ özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için ayarlar>genel>sıfırla yolunu izlemeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra yazılımsal nedenlerden kaynaklı olan ağ problemleri son bulur. Eğer donanımsal şekilde sıkıntılar varsa, o zaman bu işlem sorunu çözmeye yetmeyecektir.

Yorum Yap