geç gelen bildirim sorunu nasıl çözülür

Samsung Galaxy Bildirim Sorununun Çözümü

Bildirim özelliği sosyal medya, e-mail, haber gibi pek çok yeni iletiden haberdar olmanızı sağlıyor. Bu sayede abone olduğunuz yerleri dakikası dakikasına takip edebiliyorsunuz. Fakat özellikle son aylarda Android kullanıcıları çok sık bir şekilde bir konudan şikayetçi olmaya başladı. O konu ise bildirimlerin çok geç şekilde telefonlara ulaşmasıydı. Bu durum pek çok sorunu ortaya çıkarırken, kullanıcıların vakit kaybı yaşamasına neden oldu. Bu sorunu çözebilmek için bazı adımların yapılması gerektiğini belirten yetkililer, bu sayede geç bildirim sorununun çözüleceğinin altını çiziyor.

Nasıl Çözülür?

Lider telefon üreticileri kullanıcıların telefondan daha uzun süre yararlanabilmesi için güç tasarrufu modunu sistemlere eklemiş durumdadır. Gün içinde bu şekilde şarjın daha çok dayanacağını belirtmek gerekir. Özellikle şarjın az olduğu zamanlarda bu özellik hayat kurtarıcı olabiliyor. Tabi bu tarz bir avantajının olmasının yanında bazı olumsuz durumlarıda bulunuyor.

Bu modu kullandığınız sırada arka plandaki uygulamaların çalışmasına bir sınırlandırma getirilmiş oluyor. Bu durum ise bildirim gibi pek çok özelliğe yansırken, telefona gelen bildirimleri daha geç görmenize neden oluyor. Yani bu güç tasarrufunu pasif hale getirirseniz, özellikle Samsung telefonlarda sıkça görülen bildirim sorunundan kurtulmuş olacaksınız.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Bazı kullanıcılar cihazı daha hızlı bir hale getirmek istediğinde, arka plandaki uygulamaları kapatmayı seçiyor. Bu durum aslında bazen cihazın daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlarken, bazen de büyük sorunları peşinde getiriyor. Bu şekilde cihaz için kapatılmaması gereken uygulamaları kapatarak aslında sistemde aksamalar oluşturmuş oluyorsunuz. Bu nedenle arka plandaki uygulamaları kapatmayı seçmemeniz gerekiyor. Eğer illa ki arka plandaki uygulamaları kapatarak cihazın hızlanmasını istiyorsanız, bunun için üretilen uygulamaları deneyerek sorunu tamamen çözebilirsiniz. Bu uygulamalar sistem uygulamalarını kapatmadan çalıştıklarından dolayı bu tarz bir sorun görmemiş olursunuz.

Genel olarak bu sorunlardan kaynaklı olarak durumun ortaya çıktığı görülmüştür. Eğer bu adımlara dikkat ederseniz bundan sonraki zamanlarda bildirim açısından herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu sayede eskiden bildirim sorunu yaşanan Facebook, Twittter, İnstagram gibi sosyal medya sitelerinden de gerçek zamanlı olarak bildirim almaya başlamış olursunuz.

Yorum Yap