iphone x hataları

İphone X Sorunları Nasıl Çözülür?

24 Kasım 2017’de ülkemizde satışa sunulan İphone X, şimdiden ilgi odağı olan cihazlardan biri haline geldi. Halen cihazı almayı düşünen çok sayıda kişi var. Özellikle bu kişilerin cihaz hakkında sıklıkla görülen aşağıdaki sorunlara göz atması gerekiyor. İşte İphone X kullanıcılarının başına sıkça gelen sorunlar:

Yeşil Çizgiler

Çerçevesiz olarak satışa sunulan bu cihaz, diğer İphone modellerinden farklı olarak yapısında home tuşunu bulundurmuyor. OLED ekran olarak belirlenen ekranı ise, telefon deneyiminizin biraz daha iyi olmasını sağlıyor. Tabi ekran her ne kadar OLED olsada, sorunları yok değil. Bazı ülkelerde görülmüş olan yeşil çizgi sorunu cihazı bir süre boyunca kullandıktan sonra ortaya çıkıyor. Bu sorunun tamamen donanımsal nedenlere bağlı olarak geliştiğini belirtmemiz gerekiyor. Eğer sizlerde yeni telefonunuz olan İphone X’i satın aldıktan sonra bu tarz bir sorun görürseniz, Apple yetkili servisi üzerinden ücretsiz değişim yaptırabilirsiniz.

Soğuk Havaya Karşı Tepkisizlik

İphone X sorunları olarak kullanıcılardan en sık şekilde duyduğumuz yorumlardan biride telefonun soğuk havalarda kullanılamaz oluşuydu. Özellikle çok fazla soğuk havalarda cihazda anlık donmalar yaşanabiliyor. Neyse ki içinde bulunduğumuz zamanda bu soruna tamamen çözüm getirilmiştir. İphone X’te donma sorununu çözebilmek için tek yapmanız gereken yazılım güncellemesi yapmaktır.

Sarı Ekran Sorunu

True Tone özelliğini bilmeyen bazı kullanıcılar telefondaki sarı ekran durumunu bir problem olarak görerek servise danışmak isteyebiliyor. Bu sorunu çözebilmek için tek yapmanız gereken şey ise, True Tone seçeneğini pasif hale getirmektir.

Yüz Tanıma Çalışmıyor

Yüz tanıma özelliği İphone modellerinde biraz daha gelişmiş bir halde karşımıza çıkıyor. Bunun yanında sistemin diğer güvenlik önlemlerine göre biraz daha iyi şekilde çalıştığını belirtmemiz gerekir. Eğer en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biri olan yüz tanıma özelliği sizin cihazınızda çalışmıyorsa Apple Destek sayfası üzerinden uzmanlara bu durumu bildirmeyi denemelisiniz.

Cızırtılı Hoparlörler

Çok az bir İphone X kullanıcısı cihazlarının ses kalitesinin cızırtılı olduğundan yakınıyor. Neyse ki donanımsal olan bu problem Apple tarafından çok kısa sürede çözüme bağlanıyor. Eski cihazınızı alan Apple ücretsiz şekilde yeni cihaza sahip olmanızı sağlıyor.

Yorum Yap