powerbank seçimi

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Akıllı telefonlar, birbirinden gelişmiş özellikleri içinde barındıran teknoloji cihazlar arasındadır. Tabi özellik bakımından her geçen gün şaşırtıcı şeylere sahip olsalarda, pil bakımından halen memnun kalınmayan cihazlar arasında bulunuyorlar. Bu nedenle cihazlar için ek olarak powerbank teknolojisinden yararlanmak artık bir şart haline gelmiştir. Powerbank her alanda rahatça kullanabileceğiniz ürünler arasında bulunurken, pil sorununa da anında bir çözüm almanızı sağlar. Tabi bu ürünleri almadan önce aşağıdaki durumlara dikkat etmeniz, üründen daha çok memnun kalmanıza neden olacaktır.

Kapasite

Powerbank alırken özellikle telefonunuzun pil gücünün ne kadar olduğunun tespitinin yapılması gerekir. Örneğin 3300 mah gücünde bir telefona sahipseniz bunun için 5000 mah tarzındaki powerbank cihazlarının işinize pek yaramayacağını belirtmek gerekir. Telefonunuzu en az 3 kez şarj etmeniz için 10000 mah tarzındaki bir powerbankı satın almanız daha iyi olacaktır. Öte yandan eğer daha az pil ömrüne sahip olan bir telefon kullanıyorsanız, daha düşük şarj ömrüne sahip olan powerbanklarda işinizi görür düzeydedir.

Çoklu USB

Bazı taşınabilir şarj aletlerinde birden fazla şarj çıkışı bulunur. Bu durum etrafınızdaki kişilerin telefonlarını şarj etmek içinde son derece pratik bir adım olur. Tercihinizi bunlardan yana kullanmanız her ne kadar biraz daha pahalı sonuçlar doğursa da, bu tarz kullanım açısından memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Güvenlik

Bunun yanında satın alacağınız taşınabilir şarj aletlerinde güvenliğin hangi aşamada olduğunun da tespitinin yapılması gerekir. Güvenlik konusu ülkemizde biraz dikkat edilmeyen konulardan biri olsa da, bu tarz cihazlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu alanda kendini ispatlamış önemli markalardan cihaz tercihinizi yapmanız, uzun zaman boyunca gönül rahatlığıyla cihazınızı kullanacağınız anlamına geldiğinden oldukça iyi olacaktır.

Çıkış Gücü

Eğer alacağınız taşınabilir şarj aleti yüksek bir çıkış gücü içeriyorsa, o zaman diğerlerinden daha şanslı bir yerde olduğunuzu belirtmek gerekiyor. Çünkü bu çıkış gücü cihazınızı diğerlerinden daha çabuk şekilde şarj etmenizi sağlayacaktır. Özellikle akıllı telefonunuzun çok sık bir şekilde şarjının bitmesinden şikayetçi oluyorsanız, yüksek çıkış gücüne sahip olan bir ürün kullanarak bu sorunun geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yorum Yap