lg g6 hataları

LG G6 Hataları Nasıl Çözülür?

LG en çok kullanılan telefon markaları arasında yer alıyor. Özellikle amiral gemisi olarak tabir edilen modellerle ön plana çıkan bu marka, son zamanlarda bazı modellerle ciddi anlamda kan kaybı yaşadı. Onlardan biride kullanıcıların çok sık şikayetlerine neden olan LG G6 modeliydi. Bu yazımızda LG G6 modelinin kullananları en çok şikayet ettiği konuların çözümünü anlatacağız.

Cihaz Çöktü Hatası

Kullanıcılar telefonlarını kilitledikten sonra cihaz düzgün çalışmayabilir hatasıyla karşı karşıya kalabiliyor. Genel olarak kilit ekranında bu sorun görülürken, bazen nedensiz yere de bu cihaz çöktü hatası alınabiliyor.

Bu durumda sorundan çözüm almanız için yapmanız gereken ilk işlem cihazı yeniden başlatmaktır. Büyük ihtimalle yeni gelen Android 7.0 güncellemesinde var olan sorunlar nedeniyle bu tarz bir hata alıyorsunuz. Cihaza gelecek yeni bir düzeltme ile büyük ihtimal sorun düzelecektir. Bu nedenle yeni gelecek olan güncellemeyi beklemekten başka bir seçeneğiniz yoktur.

Parmak İzi Okuyucusu Çalışmıyor

Parmak izinin çalışmaması bazı telefonlarda sık bir şekilde görülüyor. Parmak izini tanımakta zorluk çeken cihaz, bu nedenle uzun süre uğraştan sonra açılabiliyor. Bu sorunu çözebilmek için cihazın ayarlar bölümünden yapmış olduğunuz parmak izi eşleştirmesini yeniden yapmanız gerekiyor. Eğer bu işe yaramadıysa önbelleği temizleyerekte bu soruna karşı çözüm almayı deneyebilirsiniz.

Wifiye Bağlanmıyor Sorunu

Öte yandan internet bağlantısı sorunlarıda kullanıcıların sık bir şekilde karşısına çıkan durumlar arasında bulunuyor. Bu sorunu çözebilmek için modemi 10 saniye boyunca kapatarak daha sonra yeniden açın. Eğer bu adım sorunu çözmeye yetmediyse, telefonunuzda bulunan güç tasarruf modunun kapalı olduğundan emin olun. Ayrıca wifi bağlantısını unut seçeneğine tıklayarak yeni bir bağlantı oluşturmanızda bu konuda bir çözüm almanızı sağlayabilir.

Parlaklık

LG G6 modelinde karşımıza çıkan diğer sorunlardan biri parlaklık sorunudur. Özellikle kullanıcılar otomatik parlaklık sorunuyla çok sık bir şekilde karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunun tamamen yazılımdan kaynaklı olan bir sorun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Durumu tamamen çözecek bir güncelleme gelene kadar, ekran parlaklığı uygulamalarından herhangi birini cihazınıza indirerek kısa zamanlı olarak bu problemi çözebilirsiniz.

Yorum Yap