iphone 8 kamera sorunu

İphone 8 Kamera Sorunu Nasıl Çözülür?

İphone 8 günümüzün en çok beğenilen cihazlarından biridir. Gelişmiş özellikleriyle telefon kullanıcılarının kalbini çalan bu cihaz, bazen önemli sorunları bünyesinde bulundurabiliyor. Özellikle kamerayla ilgili sorunlar bu telefonu kullanan kişilerden sık bir şekilde yankılanıyor. Çok sık kullanılan bir özellik olduğundan dolayı, bu konunun fazla zaman kaybetmeden çözülmesi gerekiyor.

Eğer sizde yeni aldığınız İphone 8 model telefonda kamera ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, aslında servise danışmaya gerek kalmadan bazı adımları uygulamaya başlamalısınız. Genel olarak bu yöntemlere dikkat etmeniz bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Yazılım ve Donanım Sorunlarının Kontrolü

İphone 8 model telefonda bulunan kamera sorunu yazılım veya donanıma bağlı olarak ortaya çıkan sorunlardan biri olabilir. Eğer sorunun daha çok donanımsal olarak kaynaklandığını düşünüyorsanız, mutlaka bir servisten yardım almanız gerekiyor. Özellikle kamerada var olan sorunlar telefonun yere düşmesi veya darbe sonrası olduysa, mutlaka uzmana danışmalısınız.

Kamera Uygulamasını Zorla

Kamera uygulaması açık bir haldeyken uygulama durduruldu hatası alıyorsanız bu sorunu giderebilmek için ana ekran düğmesine birkaç kez tıklayarak uygulamanın kapatılmasını sağlayın. Bunun hemen ardından uygulamayı yeniden açtıktan sonra, herhangi bir sorunun var olmadığını görebilirsiniz.

Yeniden Başlatma

Cihazınızı yeniden başlatarak cihazda yaşanan can sıkıcı sorunlardan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda cihazla ilgili başka sorunlar yaşıyorsanız, bu çözüm onuda çözmeye yetecektir. Cihazın yeniden başlamasını sağlamak için, öncelikle sesi açma ve kısma tuşuna birer kez basmanız gerekiyor. Ardından ise ekranın açıp kapatılmasını sağlayan tuşa 10 saniye boyunca basmalısınız. Tabi logo görünene kadar parmağınızı tuştan ayırmamanız gerekiyor.

Ayarları Sıfırlama

Bunun yanında cihaz ayarlarını sıfırlamakta durumun çözümüne neden olabilir. Bunun için izlemeniz gereken yol ise ayarlar>genel>tüm ayarları sıfırla adımlarıdır. Buraya giriş yaptıktan sonra sıfırlamayı onayla seçeneğine tıklarsanız, uygulamaya dair tüm ayarlar silinerek herşeye yeni baştan giriş yapmış gibi olacaksınız.

Bu adımlardan sonra kameranızı eskiden olduğu gibi aynı verimle kullanmanız mümkündür. Eğer kamerada donma ve ağır çalışma gibi sorunlar yaşıyorsanız, hafıza durumunu kontrol etmelisiniz. Genel olarak kapasite olarak fazla dolu olan bir cihazda bazı uygulamaların yavaş çalışması normaldir.

Yorum Yap