ÖSYM Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

ÖSYM Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz ÖSYM açılış saati kaçta? ÖSYM kapanış saati kaçta? ÖSYM çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

ÖSYM Çalışma Saatleri

Ülkemizde ilk olarak 1974 yılında hayata geçirilmiş olan ÖSYM, yükseköğretim programlarına girebilmek isteyen ve başvuruda bulunan öğrenci adaylarının, yerleştirilmesi ve puanların hesaplanabilmesi gibi işlemleri gerçekleştirmektedir. Gerçek adı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi olarak bilinen ÖSYM, ülkemizde giderek değişen ve karmaşık hale gelen üniversite sınav listelerinin hazırlanmasını ve her yıl belirli zamanlar içerisinde yapılan sınav sisteminin sorunsuz olarak yapılabilmesini sağlamakta olan kurum olarak da bilinmektedir.

Son 15 yıl içerisinde insan hayatının daha kolay ve zahmetsiz olabilmesi adına geliştirilmiş olan teknolojiler arasında, bilgisayar cihazları gelmektedir. Akla gelebilecek olan çeşitli işlemlerin yapılabilmiş olduğu bilgisayar, özellikle internet kullanımı ile birlikte daha fazla kolaylıklar sunmaktadır. Bahsedilen bilgisayar cihazları ve internet, aynı zamanda sınav kayıt ve gerekli belgelerin temin edilebilmesi için ÖSYM şubelerine gitme zorunluluğunu da ortadan kaldırmıştır. Her ne kadar ÖSYM şubelerine gitmeden yapılabilecek olan işler olduğu kadar, şubeye giderek yapılması gereken işlerde bulunmaktadır. Söz konusu olan ihtiyaçlar nedeni ile ülkemizde üniversitelere gitmek ve bunun için sınavlara başvuru yapabilmek isteyen kişiler tarafından ÖSYM şubelerinin sabah saat kaçta açıldığı, akşam kapanış saati ve resmi tatil günlerinin hangi zamanlar olduğu soruları sıkça sorulmaktadır.

Yalnızca üniversite sınavları için değil aynı zamanda ALES, DGS, YKS, KPDS, YDS, DUS ve KPSS gibi farklı sınav organizasyonlarının düzenlenmesini ve yapılmasını sağlayan ÖSYM, buna göre milyonlarca kişinin yararlanabileceği hizmetleri sunmaktadır. Devlet memuru olabilmek ve resmi kurumların altında çeşitli pozisyonlarda iş hayatına atılabilmek isteyen kişilerinde girmesi gereken KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı için yine işlemlerin ÖSYM tarafınca yapılması gerekmektedir. Bu ihtiyaçlar nedeni ile şubelerin kaçta açıldığı ve kapandığı soruları ciddi anlamda merak konusu olmaktadır. Öncelikle ÖSYM sadece hafta içi çalışmaktadır. Sabah saat ilk olarak 08:30’da açılan ÖSYM öğlen 12:30’a kadar açık kalmaktadır. 12:30 ile 13:30 arasında öğle molası veren ÖSYM, 13:30 itibari ile yeniden açılmaktadır. ÖSYM şubelerinin akşam kapanış saati ise 17:00’dır. Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermeyen ÖSYM, sınav işlemleri gibi çeşitli yoğunlukların olduğu zamanlarda özel duyurular yapmakta ve bu kurallar doğrultusunda bazı zamanlarda hafta sonları da hizmet verebilmektedir.

ÖSYM Açılış Saati
08:30

ÖSYM Kapanış Saati
17:00

ÖSYM Çalışma Saatleri
08:30-12:30
13:30-17:00

ÖSYM müşteri hizmetleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: ÖSYM açılış saati, ÖSYM kapanış saati, ÖSYM çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap