Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Nüfus Müdürlüğü Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Nüfus Müdürlüğü açılış saati kaçta? Nüfus Müdürlüğü kapanış saati kaçta? Nüfus Müdürlüğü çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Özellikle kimliğini kaybetmiş ve yeni kimlik kartı çıkartmak isteyen kişilerin sıkça ziyaret etmiş oldukları adres olan Nüfus Müdürlüğü, ülkemizin tüm bölgelerindeki şubeleri ile mesai saatleri arasında hizmet sağlamaktadır. Ülkemizin sürekli olarak değişen nüfusunun belirlenmesi ve insanların sayısı ya da ölü, hayatta olduklarının tespit edilmesi ve evlilik işlemlerinin yenilenmesi gibi çok sayıda işlemlerini sağlayan nüfus müdürlükleri, özel sayımların yapılması sonucunda ilgili bilgileri, resmi makamlara ulaştırma işlemlerini de gerçekleştiriyor.

Yeni evlenecek olan çiftler için uygulanması gereken kimlik yenileme işlemlerini sağlayan nüfus müdürlükleri, insanlar arasında en fazla kimlik kayıpları sonucunda yeni başvuru ya da eski kimlikleri yenileyebilmek adına ziyaret edilmektedir. Ancak son yıllarda gelişen teknoloji sonucunda ülkemizde yer alan yeni kimlik kartları, ehliyet, pasaport, kimlik bilgileri ve kan grubu gibi bilgileri tek bir kart üzerinde toplamaktadır. Ancak kredi kartlarına benzerliği ile dikkat çekmiş olan yeni kimliklerde, özel çipler bulunmaktadır. Bu sayede kişilerin GBT sorgulamasının daha kolay yapılabilmesini sağlayan kartlarda, aynı şekilde nüfus müdürlüğüne başvurulması sonucunda alınabilmektedir. Verilen bilgiler ışığında her gün yüzlerce kişi tarafından ziyaret edilen nüfus müdürlükleri, özel belirlenmiş mesai saatleri içerisinde insanları ağırlamaktadır.

Kimlik kaybolması sonucunda müracaat edilebilecek olan nüfus müdürlükleri, sabah saat 08:30’da açılmaktadır. Sabahtan öğle saatine kadar açık olan müdürlükler, 12:30’da öğle molası vermektedir. Verilen 1 saat molanın ardından 13:30 sularında yeniden açık olarak hizmet sunan nüfus müdürlüklerinin kapanış saati ise 16:30’dur. Ancak yukarıda da bahsedildiği üzere, son zamanlarda yeni kimlik kartlarının hayata geçirilmesi sonucunda, normalde 2 kat daha fazla kişinin akın etmiş olduğu nüfus müdürlükleri, belirli sürelere kadar akşam 19:00’a kadar açık olarak hizmet vermeye başlamıştır. Yoğunluğun azalmasını sonucunda resmi olarak kapanış saatinin yine 16:30 olarak belirlenecek olduğu nüfus müdürlükleri, Cumartesi ve Pazar günü ise hizmet vermemektedir. Aynı zamanda resmi tatiller arasında yer alan 1 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos gibi milli bayramlarda da kapalıdır. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı gibi dini bayramlarda da açık değildir.

Nüfus Müdürlüğü Açılış Saati
08:30

Nüfus Müdürlüğü Kapanış Saati
16:30

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri
08:30-12:30
13:30-16:30

Nüfus Müdürlüğü müşteri hizmetleri adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: Nüfus Müdürlüğü açılış saati, Nüfus Müdürlüğü kapanış saati, Nüfus Müdürlüğü çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap