osym-cagri-merkezi-numarasi

ÖSYM Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu makalemizde ÖSYM çağrı merkezi, ÖSYM müşteri hizmetleri numarası hakkında bilgi vereceğiz. ÖSYM müşteri hizmetlerine direk bağlanma için neler yapabileceğiniz hakkında bilgi paylaşımı da bulabilirsiniz.

ÖSYM MÜŞTERİ HİZMETLERİ NUMARASI

Sınav başvuruları, kadro tercihleri vb. bir çok işlemin yapılabilmesi için ÖSYM altyapısının kullanılması gerekmektedir. Bu doğrultu da hemen hemen herkes bir defada olsa ÖSYM altyapısını kullanmak durumunda kalmıştır. ÖSYM başvuruları yaparken kimi zaman soru sorma ve bilgi alma ihtiyaçlarımız oluşmaktadır. Bundan dolayı ÖSYM çağrı merkezi ile iletişime geçme ihtiyacı oluşmaktadır. ÖSYM bu doğrultuda başvuru yapan kişilerin ve bilgi almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını gidermek için 444 67 96 numaralı müşteri hizmetleri numarasını aktif hale getirmiştir. Sizler de sormak istediğiniz soruları ve bilgi almak istediğiniz konuları bu numaradan arayarak ÖSYM çağrı merkezi personelleri ile paylaşabilirsiniz.

ÖSYM MÜŞTERİ HİZMETLERİNE DİREK BAĞLANMA

ÖSYM müşteri hizmetlerine direk bağlanma için ekstra yapmanız gereken bir işlem bulunmamaktadır. ÖSYM çağrı merkezini aradıktan sonra çağrı merkezi personellerine direk ulaşmanız mümkün olmaktadır.

ÖSYM yani Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 1974’te kurulmuştur. YGS, LYS, KPSS, DGS, YDS, TUS, ALS, E-KPSS gibi birçok kamu kuruluşu da çalışmak üzere memur adaylarına ve üniversite adaylarına sınavlar düzenleyerek adayın puanına göre Türkiye genelinde yerleştirmesini sağlar.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin 444’lü bir numarası bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak sınavlar, başvurular ve tercihler hakkında bilgi edinebilir. Sorun, şikayet önerilerinizi yetkililere bildirebilirsiniz.

ÖSYM TARAFINDAN HANGİ SINAVLAR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

ÖSYM tarafından yıl içinde bir çok sınav için başvuru alınmaktadır. Bunlardan bazılarına göz atacak olursak:

 • Dikey geçiş sınavları için başvuruların alınması ve sonuçların açıklanması,
 • YDS, YÖKDİL, E-YDS başvurularının alınması ve sonuçlarının açıklanması,
 • İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavı,
 • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının yapılması ve sonuçlarının açıklanması,
 • Denklik sınavlarının yapılması ve sonuç işlemlerinin açıklanması,
 • İş Sağlığı ve Güvenliği sınavının yapılması ve sonuçlarının açıklanması vb. işlemlerinin yapılması.

Sınav sonucu itirazı, tercih sonucu itirazı, süresi dolmuş başvuru hakkında itirazlar ve diğer sınavla ilgili itirazlarınızı çağrı merkezi telefon numarasından değil, ÖSYM’ye dilekçe yazıp göndererek bildirebilirsiniz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz adrese dilekçenizi gönderip bilgi alabilirsiniz.

ÖSYM müşteri hizmetleri numarası ve ÖSYM çağrı merkezi numarası hakkında bilgi paylaşımı yapılmıştır. Bu konuda paylaşmak istediğiniz konuyu yorumlar kısmından diğer okuyucularla da paylaşabilirsiniz.

ÖSYM Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 67 96

ÖSYM Çağrı Merkezi Numarası (Yurtdışı Aramalar İçin)
+903122988050

ÖSYM Adresi (İtiraz ve diğer yazışmalarınızı göndereceğiniz adres.)
Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No: 1 06800 Bilkent / ANKARA (Bilkent Üniversitesi yanında.)

Arama Terimleri: ösym iletişim bilgileri, ösym telefon no, ösym irtibat tel, ösym canlı destek, ösym müşteri temsilcisi, ösym şikayet hattı, ösym müşteri hizmetleri

7 Yorum

 1. Aydogan 3 Temmuz 2020
 2. zahit şahin 6 Ağustos 2020
 3. sevda 16 Ağustos 2022
 4. Nejla Polat 29 Mayıs 2023
 5. Helin Avşar 3 Şubat 2024
 6. Emine Erkan 22 Şubat 2024
 7. merve 22 Şubat 2024

Yorum Yap