Adabank Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Adabank Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Adabank açılış saati kaçta? Adabank kapanış saati Kaçta? Adabank çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Adabank Çalışma Saatleri

Ülkemizde genel olarak bireysel bankacılık anlayışı ile hizmet veren bankalar, şirket ve kişilerin kredi ihtiyaçları olması durumunda, özel krediler sağlaması ile birlikte hizmetlerini daha kaliteli olarak sunmayı amaçlamaktadır. Ev almak ya da araba almak isteyen insanlar, genel olarak gerekli olan parayı toplayamamakta ve bu durumda ihtiyaçlarını karşılamakta gittikçe zorlanmaktadır. Borç almak istedikleri kişilerden yardım alamayan insanların başvurabilecek oldukları tek ve güvenli resmi kurumların başında bankalar gelmektedir. Son dönemlerde ülkemiz resmi kurumları ile birlikte özel görüşmeler yapılarak, kişi ya da şirketler için verilecek olan kredilerin daha düşük olmasını sağlayan bankalar, sağlık için acil gerekli olan paralar ulaşılabilmesini de sağlamaktadır. Ancak ülkemizde hizmet veren bazı bankalar, yalnızca temsilcilik adına, hesap açmanızı ya da çek ve senet işlemleri için hizmet sağlamaktadır.

Söz konusu olan bankalar arasında yerini almış olan Adabank, ülkemizde ilk kez 1984 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ardından yaklaşık 1 yıl sonra tam olarak hizmet vermeye başlamış olan Adabank, Uzan Holding tarafınca kurulmuştur. Bu yıllardan sonra belirli dönem arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen bankalarından birisi olan bankaya, 2004 yılında el konuşmuştur. Bu olayın ardından 2 yıl sonra yani 2006 senesinde ise satışa çıkarılmış olan Adabank, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararı ile The İnternational Investor şirketine satılmıştır. Daha sonra 2008 yılında yeniden satışa çıkarılmak istenen Adabank, gerekli onayı alamamıştır. Günümüzde halen hizmetlerini sürdürmekte olan Adabank’ın ülkemizde yalnızca 1 adet şubesi olduğu bilinmektedir. Merkez şubesi İstanbul’da olan Adabank, internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilmenizi de sağlayan bankalar arasında yerini almıştır. İlgili banka müşterilerinin işlem yapması ya da hesap açtırabilmesi adına şubeye gitmesi gerektiği durumlarda, Adabank şubesinin kaçta açıldığı, kaçta kapandığı, çalışma günleri ve resmi tatil zamanları ise büyük bir merak konusudur. Yalnızca hafta içi mesai saatlerinde şubesini açan ve ziyaretçilerine hizmet sunan Adabank, sabah ilk olarak 09:00’da açılmaktadır. 12:00’a kadar açık olan banka, 12:00 ile 13:00 arasında öğle molası vermektedir. Adabank’ın kapanış saati ise 17:00’dır. Hafta sonları kapalı olan banka, ayrıca dini ve milli bayramlarda bunun yanı sıra resmi tatil günlerinde de kapalıdır.

Adabank Açılış Saati
09:00

Adabank Kapanış Saati
17:00

Adabank Çalışma Saatleri
09:00-12:00
13:00-17:00

Arama Terimleri: Adabank açılış saati, Adabank kapanış saati, Adabank çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap