netflix nedir

Netflix Nedir, Nasıl Kullanılır?

Netflix, temelleri ilk olarak 1997 yılında atılmış bir platformdur. İlk zamanlar son derece küçük çaplı bir girişim örneği olan Netflix, zamanla bugünkü halini almıştır. Büyük bir veri tabanı içeren bu platform, binlerce film ve diziye ev sahipliği yapan bir yerdir. İnternet kullanıcılarının her geçen gün artan eğlence taleplerine cevap vermekte olan adres, film ve dizi izleyicilerine hitap eder.

En Büyük Dizi ve Film Adreslerinden Biri

İlk olarak işe atıldığı zamanlarda sadece posta yoluyla film kiralayan bir şirket olan Netflix, zamanla Dünya çapında tanınan markalardan biri haline gelmiştir. 18 yıllık büyük bir başarı öyküsüne sahip olan şirket, her geçen gün daha fazla insanın tercih ettiği kanallardan biri oldu.

Nasıl Kullanılır?

Şimdilerde Türk kullanıcılar içinde hizmet vermeye başlayan Netflix, Türkçe altyazılı film, dizi ve belgeselleri bünyesinde bulunduruyor. Uygulamayı tablet, bilgisayar veya cep telefonunuzdan çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu cihazlar için özel olarak tasarlanan uygulamaları indirdikten sonra kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz.

Netflix sizler için ilk olarak 30 günlük ücretsiz deneme hakkı sunuyor. 30 günün sonunda uygulamadan memnun kaldıysanız, bütçenize uygun olan bir paketi seçerek üyeliğe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 3 farklı abonelik tipinin bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Bütçenizi dikkate alarak bunlardan birine karar verebilirsiniz.

İlk abonelik tipi en uygun fiyatlarla ulaşabileceğiniz paket olurken, bu paketle birlikte yalnızca SD görüntü kalitesinde içerikler izleyebilirsiniz. İkinci paket HD içeriklere imkan tanırken, son paket ise Ultra HD şekilde içerikleri izlemenize imkan tanıyor. Tabi kararınızı HD paketlerden yana kullanırsanız, buna uygun bir internet bağlantısının olmasına da dikkat etmeniz gerekiyor.

Hangi İçerikler Var?

Film ve dizi açısından oldukça zengin bir hale getirilmiş olan Netflix, her türlü türe anında ulaşabilmenizi sağlıyor. Son dönemin en çok konuşulan dizileri, döneme damgasını vurmuş filmler, aynı yıl vizyona girmiş filmler, Türk filmleri, korku dizileri, konserler vs. gibi çok fazla çeşidin olduğunu belirtmek gerekir. Buna ek olarak size özel bir profil oluşturan Netflix, yapmış olduğunuz tercihlere göre dizi ve film önerileride almanızı sağlıyor.

Yorum Yap