google asistan nasıl kullanılır

Google Asistan Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Asistan artık tüm Android telefona sahip olan kullanıcıların kullanabileceği özellikler arasında bulunuyor. Öncesinde sadece belirli bir kesim tarafından kullanılan bu özelliğin diğer kullanıcılara da açılması Android camiasını sevindirmişti.

Bu özellik tıpkı İphone telefonlarına hakim olan Siri mantığına sahip olan bir asistandır. Aklınıza takılan soruları çok kısa bir süre içinde cevaplama yeteneğine sahiptir. Her türlü işlemi buradan yapabilmeniz mümkün olurken, her geçen gün asistanın biraz daha gelişmiş özeliklere sahip olduğunu belirtmeliyiz. Artık bu asistanı kullanarak film rezervasyonları yaptırabilir veya istediğiniz saatler için uçak bileti ayarlayabilirsiniz. Üstelik bunları çok hızlı bir şekilde sağladığı için kullanıcıların zamanının da yanında kalmasını sağlıyor.

Nasıl Kullanılır?

Google Asistan uygulamasından yararlanabilmek için öncelikle uygulamanın son sürümüne sahip olmanız gerekir. Daha sonra ekrana gelen kurulum adımlarını izleyerek cihazınıza bu asistanı kurmayı başlayabilirsiniz.

İphone kullanıcılarının kullandığı Siri uygulamasında olduğu gibi, sistemin donaımsal parçası olarak cihazlarda yer alan Google Asistan, sadece güncelleme paketleriyle elde edilebilen bir özellik durumundadır.

Tabi uygulamayı kullanabilmek için cihazınızda 1.5 gb belleğe ve yüksek çözünürlükte bir yapıya sahip olması gerektiğini unutmamalısınız. Bunun yanında uygulamanın tam kapsamlı olarak ABD, İntgiltere ve Kanada gibi ülkelerde kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Google kısa bir süre sonra pek çok Dünya dilini uygulamaya ekleyeceğini haber etti. Her geçen gün biraz daha gelişen Asistan uygulaması, bu açıdan da kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi gözüküyor.

Android 6.0 Sonrası Kullanabilir

Eski android kullanıcıları için uygun olmayan Google Asistan, en az 6.0 sürümü gerektirecek. Yani bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için telefonunuzu yenilmeniz şart olacak. Tabi Android 7’ye sahip olan bazı telefonlarında uygulamadan yararlanması söz konusu olmayabilir. Bazı iyileştirmeler yapıldığında ise, diğer kullanıcılarında sorunsuz bir şekilde bundan yararlanmaları mümkün olacak.

Asistanı kullanarak aynı zamanda arama yapma, mesaj gönderme ve okuma, müzik çalma, internet üzerinde arama yapma, hava durumu öğrenme, trafik durumu öğrenme vs. gibi tüm konuları çok hızlı bir şekilde yerine getirebilirsiniz. Özellikleri kullanabilmek için sadece sesli komutla isteği belirtmek yeterlidir.

Yorum Yap