ios 11 özellikler

Mutlaka Bilmeniz Gereken IOS İpuçları

IOS günümüzün en çok kullanılan işletim sistemlerinin başında geliyor. Her daim kullanıcıya en hızlı ve verimli sistemi sunmuş olan IOS, aslında bazı kurallara dikkat edildiği takdirde günlük hayatta daha çok işinizi kolaylaştırabilir. İşte IOS kullanıcılarının mutlaka kullanmaya başlaması gereken günlük hayatı kolaylaştıran o ipuçları:

Uygulamalar Arası Geçiş

Akıllı telefonunuzda çok fazla uygulama kullanıyor olabilirsiniz. Bunlar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmak ve diğer uygulamaları kullanmak aslında son derece basittir. Bunun için tek yapmanız gereken şey, telefon ekranının en soluna sertçe bastırarak parmağınızı sola doğru kaydırmaktır. Bu sayede uygulamalar arasında daha hızlı bir şekilde geçiş yapmanız mümkün olur.

Video Gösterimi

Telefonunuzda çok sık bir şekilde video çekiyorsanız ve bunların ileri geri alma özelliğini daha hassas bir şekilde yapmak istiyorsanız, bu sisteme göre bunuda oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, kaydırma ikonunun üstüne gelerek bunu aşağı ve yukarı doğru hareket ettirmektir. Bu sayede normal video atlama tekniğine göre daha hassas bir video geçişi sağlayabilirsiniz.

Safari Kullanımı

Safaride bu zamana kadar açtığınız sekmeleri daha net bir şekilde görebilmek istiyorsanız o zaman yapmanız gereken şey + simgesine uzun süre basılı tutmaktır. Bu sayede tarayıcı üzerinde açtığınız tüm sekmeleride görmüş olursunuz.

Fotoğraflar

Galerinizle sık bir şekilde haşır neşir oluyorsanız, fotoğrafları tek tek kapatma derdiyle uğraşıyor olabilirsiniz. Bu işlem yerine fotoğrafı açtıktan hemen sonra yukarı doğru kaydırarak tamamen kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem arka planda gereksiz şekilde galerinin açık olmasınıda engellemiş olacaktır.

Fotoğraf uygulamasına giriş yaptığınızda bu alanda daha rahat bir şekilde en başa dönmek istiyorsanız, o zaman ekrana iki kez dokunmanız yeterli olacaktır. Bu adımdan sonra fotoğraf galerisini en baştan görebilirsiniz. Galerinin en son kısmına gelmek içinde yapmanız gereken işlem, albümün içindeyken en alta iki kez dokunmaktır. Bu sayede en altta yer alan fotoğraflarınızı tek tıkla bulabilirsiniz.

Hesap Makinesi

Son olarak hesap makinesindeki numaraları silmek için sol ve sağa kaydırarak buradaki numaraları anında silebilirsiniz.

Yorum Yap