skype'ın özellikleri

Bilmeniz Gereken Skype İpuçları

Skype halen iletişim için en çok tercih edilen programların başında geliyor. Özellikle sade ve hızlı yapısıyla iletişim konusundaki pek çok şikayetleri bitirdiğini söyleyebiliriz. Kullanıcıların bu programdan aslında daha verimli bir şekilde yararlanması mümkün olabilir. İşte böyle bir amacı olan Skype kullanıcılarının mutlaka denemesi gereken o hileler:

Skype Kişilerinizi Yedekleyin

Skype üzerinde bulunan kişileri yedeklemek oldukça basit bir işlemdir. Üstelik oluşturmuş olduğunuz bu yedeği kolay bir şekilde başka bir Skype hesabına yeniden aktarabilirsiniz. Böylece bir gün yeni bir Skype açmaya karar verirseniz, tüm kişileri tek tek eklemek durumunda kalmazsınız. Bu işlemi yapabilmek için yapmanız gereken şey, kişiler>gelişmiş>kişileri dosyaya yedekle adımlarını takip etmektir.

Klavye Kısayollarını Aktifleştirme

İşlemleri klavye üzerinden yapmanız tahmin edemeyeceğiniz kadar çok zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Özellikle Skype en çok kullandığınız programlardan biriyse o zaman bunu daha çok hissedebilirsiniz. Tüm Skype kısayollarını görebilmek için yapmanız gereken şey araçlar menüsünü açarak buradan seçenekler>gelişmiş ve kısayol tuşlarını takip etmektir. Bu sayede programda yer alan tüm kısayolları ezberleyerek, programı daha etkili bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Belirli Kelimeler İçin Bildirimler

Bildirim konusundan pek hoşlanmıyorsanız ve sık bir şekilde bildirimler yüzünden rahatsız edilmek istemiyorsanız bu özelliği çok sevebilirsiniz. Bu özellik sadece belirli kelimeler üzerinden bildirim almanızı sağlayan bir özelliktir. Diğer mesajlar için herhangi bir bildirim gelmezken, tanımlamış olduğunuz kelimeler içeren bir mesaj aldığınızda sesli bildirim alırsınız. Bunu yapabilmek için görüşme ve bildirim ayarları menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra bu alana bildirim almak istediğiniz kelimeleri aralarına virgül koyarak yazmalısınız.

Yazışma Geçmişini Saklama

Bu işlemin güvenlik açısından son derece önemli bir kavram olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle bilgisayarı birden fazla kişi kullanacaksa o zaman mutlaka bu özelliği açmanızı tavsiye ederiz. Bu özellik geçmişin sadece belirli bir zaman boyunca saklanarak sizin istediğiniz zamandan sonra silinmesini sağlıyor. Dilerseniz bu bölümden geçmişi otomatik şekilde silebilir ve görüşme kayıtlarının sorun haline gelmesinden bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bunun için program üzerinden gelişmiş seçenekler bölümüne ulaşmanız gerekir.

Yorum Yap