google drive ne işe yarar

Google Drive ile Neler Yapılabilir?

Google tarafından sunulan Google Drive, günümüzün en çok kullanılan hizmetleri arasında bulunuyor. Pek çok özelliği bünyesinde bulunduran bu hizmet, doküman, form ve tablo gibi pek çok özellikle dikkatleri üzerine toplar. Peki bu hizmeti kullanarak neler yapabilirsiniz? İşte bu sistem üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz işlemler:

Aynı Belgede Çoklu Çalışma

Online ortamın içinde çoklu müdahale gerektiren alanlarda Google Drive ile dosyaları yönetebilirsiniz. Bu hizmet üzerinden oluşturulacak doküman, herkesin erişebileceği ve düzenleme yapacağı şeyler arasındadır. Aynı zamanda buradan kimin ne şekilde düzenleme yaptığını görebilir ve tüm değişiklikleri ayrıntılı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Dokümanları Paylaşma

Sahip olduğunuz dokümanları farklı gruplarla paylaşabilmenin en hızlı yoluda yine Google Drive ile mümkün bir hale gelir. Eğer doküman hazırlamak adına buradan yardım alırsanız, istediğiniz her an belgeyi kişilerinizle paylaşabilirsiniz. Bunun yanında paylaşıma açtığınız dosyaların üzerinde değişikliklerin yapılmasına da imkan tanıyabilirsiniz.

Eklenti Desteği

Google Drive ile yaptığınız çalışmalarda aynı zamanda eklenti desteğinden de yararlanabilirsiniz. Diğerlerinden bir adım öne çıkmasını sağlayan bu özellik, farklı ihtiyaçlara anında çözüm sağlamaktadır. Özellikle hizmeti kullanmadan önce eklentilere göz atarak, işlerin nasıl daha kolay bir hale geleceğini görebilirsiniz.

Dosyalarınız Hep Yanınızda

Sistemin diğer olumlu tarafı da, istediğiniz dosyaya her yerden erişim imkanı sağlamaktır. Bu sayede daha önceden hazırlamış olduğunuz form, tablo ve belge gibi pek çok dosyaya sadece tıkla ulaşmanız mümkündür. Eğer bunun için gerekli bir cihazınız varsa ve internet bağlantısına sahipseniz, sistemin oldukça kolay bir şekilde işlediğini belirtmek gerekiyor.

Sürükle Bırak Özelliği

Cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarda kullanılan Google Drive, her cihaza getirdiği sürükle bırak özelliğiyle bir kez daha adından konuşturmayı başarıyor. Bu özellik sayesinde artık uzun zaman boyunca dosyaları yüklemek için telaş yapmak zorunda kalmazsınız. İstediğiniz dosyaları sisteme yüklemek adına sadece sürükleyip bırakmanız yeterli olacaktır.

Kolay ve Sade Kullanım

Her geçen gün biraz daha gelişen Google Drive, kullanıcıların işlerini daha sade ve kullanışlı bir alan içinde tamamlamasına yardımcı oluyor. Özellikle işlerinizi daha hızlı bir şekilde halledebilmek için Google Drive bu konuda en doğru tercihlerden biri olacaktır.

Yorum Yap