mobil imza nasıl alınır

Mobil İmza Nasıl Alınır?

Çok eski dönemlerden itibaren imza kavramı vardır. Günümüzde imza kavramı, teknolojiyle harmanlanmış bir hal almıştır. Islak imza yerine geçen mobil imza, işlemlerin çok kısa bir süre içinde tamamlanmasına olanak sağlıyor.

Herkesin bildiği üzere belgenin geçerli bir hal alması için, mutlaka ıslak imzaya sahip olması gerekir. Bu durum imza atmak için, bir zaman ve ulaşım sorununu meydana getirir. Bunun yanında güvenlik sorunlarının da ortaya çıkması kaçınılmaz bir hal alıyor. Bu sorunlar üzerine ortaya çıkan mobil imza kavramı, hem hızlı hem de güvenilir bir yöntemdir. Operatörler yardımıyla sunulan bu hizmet, sadece saniyeler içinde mobil imzaya sahip olmanızı sağlar. Cebinize gelen şifre sayesinde, hiçbir yere gitmeden mobil imzayı bu şekilde kullanabilirsiniz.

Bu hizmetten yararlanabilmek için her operatörün farklı şartlar sunduğunu belirtmek gerekiyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hatlarına sahipseniz başvuru şartları ve ücretleriyle birlikte sizde anında bir mobil imzaya sahip olabilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza Nasıl Alınır?

Turkcell operatörünü kullanıyorsanız öncelikle anlaşmalı bankaların internet şubesine giriş yapmanız gerekiyor. Bunun yanında 532 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşarakta ön başvuru yapabilirsiniz. Ön başvurunuzu yaptıktan sonra, size söylenen günlerde kimlik veya ehliyetinizle birlikte Turkcell iletişim merkezine uğramalısınız. Burada hizmet taahhütnamesini onaylayarak, hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Turkcell’in bu işlem için 6 TL ücret istediğini de belirtmemiz gerekiyor.

Vodafone Mobil İmza Nasıl Alınır?

Vodafone kullanıyorsanız o zaman noterden onaylı kimlik fotokopisi ve taahhütname ile birlikte Vodafone iletişim merkezlerine uğramalısınız. Bu şekilde hizmetin başlamasını sağlamış olursunuz. Mobil imza ücreti bu operatörde faturalı ve kontörlü hatlara göre değişiklik gösteriyor. Faturalı hat kullanıcıları aylık olarak 5 TL, kontörlü hatlı kullanıcılar ise aylık olarak 1.5 TL ödemelidir.

Türk Telekom Mobil İmza Nasıl Alınır?

Türk Telekom’dan bu hizmeti almak için, size en yakın şubeye kimliğinizle birlikte gitmeniz gerekiyor. Burada bir kez olmak üzere 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Bunun yanında yine bir defaya mahsus olmak üzere 8 TL sim kam ücretininde verilmesi gerekiyor. Bu adımları tamamladıktan sonra mobil imza hizmetini kullanabilmek için aylık olarak 4.85 TL ödemelisiniz.

Yorum Yap