hikayelerin özellikleri

İnstagram Hikayelerin Bilmediğiniz Özellikleri

Hikayeler özelliği uzun bir zamandır İnstagram kullanıcıları tarafında severek kullanılan özelliklerin başında geliyor. Özellikle her geçen gün biraz daha zengin bir hale getirilen bu uygulama pek çok kullanıcının en çok zaman geçirdiği bölümlerden biri haline geldi. Günümüzde pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından kullanılmaya devam eden bu özellik aslında pek çok gizli yönüde bünyesinde topluyor. İşte İnstagram Hikayelerinin mutlaka öğrenmeniz gereken o özellikleri:

Tüm Renk Tonlarına Erişme

Hikayelerinizi bir sanat eseri gibi görüyor olabilirsiniz. Eğer istediğiniz gibi hikayelerinizi yönetmek istiyorsanız İnstagram bunun içinde beğeneceğiniz bir özellik sunmuş durumdadır. Yeni gelen renk tonlarına erişme özelliği sayesinde, artık İnstagram Hikayelerinizi herkesten daha farklı bir görüntüye getirmeniz mümkündür. Sanıldığının aksine ise sadece 27 adet renkle sınırlı değildir. Renk aralıklarına erişmek için yapmanız gereken tek şey istediğiniz rengin üstüne gelerek bir saniye boyunca ekrana basmaktır. Bu sayede istediğiniz tüm renklere erişmiş olursunuz.

Renkli Arka planlar

Hikayeler özelliğine giriş yaparak herhangi bir fotoğraf çekin. Daha sonra kalem özelliğine gelerek dilediğiniz renk tonunu alıp, ekranın üzerine bir süre boyunca basılı tutun. Bu şekilde arka planınızı hazırlarken, bugüne kadar gördüğünüz hikayelerden çok daha farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

Videoda Zoom Özelliği

Hikayede çekmiş olduğunuz videoları istediğiniz kadar yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey sadece herhangi bir hikaye çekerken, klasik yakınlaştırma hareketini yapmaktır. Aynı zamanda videoyu çektiğiniz sırada anında bir ekran görüntüsü alabilmenizde mümkündür.

Hikayeleri Kapama

Her hikayeyi izlemek istemiyorsanız bazılarını yarıda kapayarak diğer hikayeye geçebilirsiniz. Özellikle uzun hikayelerinin sıkıcılığınıda alan bir özellik olmuş durumdadır. Bunun için yapmanız gereken tek şey parmağınızı aşağı doğru sürüklemektir. Diğer hikayeye geçmek için ekrana bir kez tıklamanız yeterlidir.

Hikayeyi Kimlerin Gördüğüne Bakma

Paylaşmış olduğunuz resim hikayelerine hangi takipçilerinizin baktığını bulmakta aslında son derece kolaydır. Tabi bunun için 24 saatlik zaman diliminin içinde işlem yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bunun için hikayeler paylaşımına tıklayarak bunun hemen ardından ekranı yukarı doğru kaydırmalısınız. Bunu yaptıktan hemen sonra paylaşımların kimler tarafından bakıldığını çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Yorum Yap