lg v30 pil sorunu

LG V30 Pil Sorunu Nasıl Çözülür?

Güney Kore merkezli olarak bilinen LG markası, son zamanlarda üretimini sağladığı telefon modelleriyle beğenileri toplayan markalardan biridir. Her açıdan kullanıcıların memnuniyetini toplayan bu ürünlerde bazen pil durumunda sorunlar çıkabilir. Özellikle V30 modelinde pilin çok çabuk bittiğine dair çok şikayet alınmıştır. Peki bu sorunu gidermek için ne yapmalı? Cevabı yazımızda..

Bazı Özellikleri Devre Dışı Bırakın

Özellikle bazı özelliklere dikkat ettiğinizde bunları gün içinde ihtiyacınız olmadığını görürsünüz. Özellikle bluetoth, 4G ve GPS gibi özellikler bunlar arasındadır. Bunları devre dışı bırakarak pil ömrünün biraz daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik cihazınız bu adımdan sonra daha hızlı bir şekilde çalışacaktır.

Güç Tasarrufu Modu

Akıllı telefonunuzda uygulama sayısı çok fazla ise, bunların sadece bir kısmını şuanda aktif olarak kullanıyorsanız pil ömrünü daha uzun yapabilmek adına güç tasarrufu modun etkinleştirmeniz gerekiyor. Bazı özelliklerin bu şekilde daha sınırlı bir şekilde kullanılacağını da bilmeniz gerekir.

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Öte yandan gün içinde uygulamaların arka planda halen çalışmaya devam ettiğini belirtmek gerekiyor. Bunları sonlandırarak telefonunu daha hızlı çalışmasını sağlayabilir, aynı zamanda pilin daha uzun süre boyunca dayanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsüne girerek uygulamalar bölümünden hangi uygulamanın çalışmaya devam ettiğine göz atabilirsiniz.

Hotspot

İnterneti başkalarına açmak için Hotspot özelliğinden yararlanıyorsanız bu özellik yüzünden piliniz her geçen zaman biraz daha zayıflayabilir. Bunun yerine USB kablo aracılığıyla bu bağlantıyı gerçekleştirmeniz daha iyi olacaktır.

Virüs Taraması

Arka planda çalışan kötü niyetli yazılımlar telefonun ekstra çalışmasına neden olduğundan dolayı pilin daha hızlı bir şekilde tükenmesine neden olur. Öncelikle cihazın bir anti virüs ile taranarak buna uygun olarak virüs silme işlemlerinin yapılması gerekir. Aksi halde şikayetçi olduğunuz bu yavaşlık konusunda çözüm sağlanmayacaktır.

Son Çare Telefona Format Atma

Eğer bütün adımları yaptıysanız ve halen telefonun pil performansından çok fazla memnun değilseniz o zaman geriye bir seçenek kalıyor. Telefona format atarak bu sorunun kesin olarak çözülmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ayarlar menüsünü kullanarak fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine ulaşmanız gerekiyor.

Yorum Yap