instagram video indirme

İnstagram’dan Nasıl Video İndirilir?

İnstagram videoları nasıl indirilir pek çok kullanıcının aklına takılan sorular arasındadır. Dünyanın gözde sosyal paylaşım siteleri arasında olan İnstagram, maalesef doğrudan video indirmeyi mümkün kılmıyor. Ancak pek çok uygulama İnstagram üzerinden video indirmenizi mümkün bir hale getirebilir. Aşağıdaki yöntemleri kullandığınızda yüksek çözünürlükteki videoları doğrudan cihazlara indirmiş olacaksınız.

Apple Kullanıcıları İçin Video İndirmek

Android, IOS ve PC için bu alanda farklı yöntemler mevcuttur. Apple kullanıcıları bu videoları indirebilmek için App Store üzerinden Video&Photo Downloader adlı uygulamayı indirmelidir. Bu uygulamayı cihaza kurduktan hemen sonra, videonun linkini uygulamada yer alan İnstagram alanına yapıştırın. İndirdiğiniz tüm videoları yine uygulama üzerinden görüntüleyebilir ve history üzerinden  yüklediğiniz videoları silebilirsiniz.

Android İçin Video İndirmek

Android sistemine sahip olan kullanıcılar İnstagram’dan video indirmek için biraz daha şanslıdır. Pek çok uygulama markette yer alırken, bunlar sayıca her gün genişlemeye devam ediyor. Tabi bunlar arasında en sağlıklı sonuçları da Video Downloader for İnstagram uygulamasıyla alabileceğinizi söylemek gerekiyor. Öte yandan aynı işlevi gerçekleştirecek diğer kaliteli uygulamalardan biride İnstadownloader adlı uygulamadır. Bu uygulamaların her ikisine giriş yaptıktan sonra, indirmek istediğiniz video linkini gerekli alana yapıştırarak indirme yazısına tıklamalısınız. Bu adımdan sonra bir süre bekledikten sonra, istediğiniz video cihazınıza yüklenmiş olacaktır.

Bilgisayardan Video İndirmek

Kişisel bilgisayarlarda da İnstagram çok sık bir şekilde kullanılıyor. Özellikle video indirme işlemi bazı zamanlarda gerekli olan durumlar arasına giriyor. İşte bu tarz durumlarda size yardımcı olacak pek çok yöntemin varlığı mevcuttur. Bunlar üzerinden sadece saniyeler içinde, istediğiniz videoyu bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz.

Bunun için kullandığınız internet tarayıcısında savestagram adresini ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonra bu alandaki link alanına, istediğiniz video linkini yapıştırarak indire basın. Karşınıza gelen pencerede farklı kaydet yazısına sağ tıkladığınızda, video indirilmeye başlanmış olacaktır.

Buna alternatif olarak diğer İnstagram video indirme siteleri üzerinden de istediğiniz videoyu anında indirebilirsiniz. Bunun için tarayıcınız üzerinden ziyaret etmeniz gereken siteler instadown ve torchbrowser.com adresidir. Bunlar üzerinden aynı işlemi yapabilmek için yine link alanına bilgisayara indirmek istediğiniz videoların linkini yapıştırmanız ve bu adımdan sonra indir yazısına tıklamanız gerekiyor.

Yorum Yap