Kuveyt Türk Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Kuveyt Türk Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Kuveyt Türk açılış saati kaçta? Kuveyt Türk kapanış saati kaçta? Kuveyt Türk çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri

Ülkemizde ilk olarak 1989 yılında hizmet vermeye başlamış olan Kuveyt Türk, Özel Finans Kurumu seçeneği ile hizmetlerine başlamıştır. Yaklaşık 10 yıl kadar bu statü ile hizmetlerine yer vermiş olan Kuveyt Türk bankası, 1999 yılında bankacılık sektörüne giriş yapmış ve Bankacılık Kanunu ile hizmetlerini daha kaliteli olarak sürdürmeyi başarmıştır. 2006 yılına kadar Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. olarak hizmet veren banka, bu tarihten sonra ise Kuveyt Türk adı ile yenilenmiş ve hizmetlerine bu marka adı altında devam etmektedir. Günümüzde yaklaşık 400’e yakın şubesi bulunan banka, aynı zamanda en fazla çalışan kadrosuna sahip bankalar listesinde de yerini alarak, 6 binden fazla personelleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına karışık vermeyi hedeflemektedir.

Dış ticaret, sigorta ve emeklilik, şubesiz bankacılık gibi işlemler için öncülük eden Kuveyt Türk, Türkiye’nin tüm yerlerinde bulunan şubeleri ile işlemleri gerçekleştirmektedir. Hesap açmak isteyen, para göndermek isteyen ve fatura ödeme gibi işlemleri gerçekleştirmek isteyen müşteriler tarafından, Kuveyt Türk bankasının açık olduğu saatler oldukça önemlidir. Bankanın saat kaçta açıldığı kaçta kapandığı ve çalışma günleri için merak edilen sorulara, aşağıdaki yazımızdan cevap bulabilirsiniz.

Aktif olarak 28 yıldan beri ülke sınırlarımız içinde varlığını sürdüren Kuveyt Türk bankası, esnaflar için düşük faizli kredi vermesi ve konut kredisi vermesi ile birlikte ülkenin ekonomik açısından gelişmesine oldukça katkıda bulunmuş bankalardan birisidir. Tüm bölgelerdeki şubeleri ile birlikte aynı saatte çalışmaya başlayan Kuveyt Türk bankası, sabah ilk olarak 08:30’da açılmaktadır. 12:30’a kadar açık kalan Kuveyt Türk şubeleri, 12:30 itibari ile 1 saat öğle molası için tekrar kapanıyor. 13:30’da yeniden aktif olarak hizmet vermek adına açılan Kuveyt Türk bankasının gün içerisindeki son kez kapanış saati ise 17:00 olarak bilinmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri hiçbir şekilde açık olmayan Kuveyt Türk şubeleri, aynı zamanda Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda da resmi olarak tatildedir. Bunun yanı sıra milli bayramlardan olan 30 Ağustos, 19 Mayıs ve 1 Mayıs gibi günlerde de şubeler kapalıdır.

Kuveyt Türk Açılış Saati
08:30

Kuveyt Türk Kapanış Saati
17:00

Kuveyt Türk Çalışma Saatleri
08:30-12:30
13:30-17:00

Kuveyt Türk müşteri hizmetleri adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: Kuveyt Türk açılış saati, Kuveyt Türk kapanış saati, Kuveyt Türk çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap