kapatılan facebook hesabı nasıl açılır

Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

Bilinçsiz kullanım sonucu Facebook hesaplarının kapatılması gündeme geliyor. Bu durumdan sonra insanların aklına sürekli olarak kapatılan facebook hesabı nasıl açılır gibi sorular gelebiliyor. Bu durumu çözebilmek için öncelikle hesabınızın hangi nedenlere bağlı olarak kapatıldığını bilmeniz iyi olacaktır. Aşağıdaki durumların içinde olmanız ve bunları tekrar etmeniz, hesabınızın kapatılacağı anlamına gelir.

Facebook Hesabı Neden Kapatılır?

  • Sahte hesapla, fake bir profil oluşturmanız ve bununla birlikte insanları kandırmaya yönelik davranışlarda bulunmanız, en çok kapatılma nedenleri arasında bulunuyor.
  • Facebook kurallarına aykırı olan ve daha önce ikaz edildiğiniz durumu halen sürdürmeniz, hesabınızın kapanmasına neden olabilir.
  • Facebook kurallarına uygun olmayan içerik paylaşmanız ve bunlara sürekli olarak devam etmeniz halinde, hesabınızın kapatılması kaçınılmazdır.
  • Diğer kullanıcılara yapılan taciz, reklam, tanıtım gibi şeyler hesabınıza veda etmenize neden olabilir.

En çok bu durumlara bağlı olarak hesabınızın kapanma riskiyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bunun yanında farkında olmadan paylaştığınız telif haklarına sahip olan bir içerik, uzun zaman boyunca canınızı sıkabilir. Buna ek olarak arkadaş listesine çok fazla kişiyi eklemeye çalışmanız ve karşı taraftan da reddedilmeniz kara listeye alınmanıza neden olabilir. Kara listeye alındıktan sonra, eğer hakkınızda farklı şikayetler gelmeye devam ederse, direk olarak hesabınız yönetim tarafından kapatılacaktır. Bu nedenle arkadaş listesini abartılı bir şekilde oluşturmamaya mümkün olduğu kadar gayret göstermelisiniz.

Facebook Hesabım Kapandı Nasıl Açabilirim?

Günümüzde daha sık bir şekilde meydana gelen hesap kapanma olaylarını düşünen yetkililer, bu konuda kullanıcıların zorlanmadan hemen işlem yapmalarına olanak sağlayacak bir fırsat oluşturmuştur. Eğer Facebook hesabınızın haksız yere yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, bu adımları uygulayarak tekrardan hesabınızı açtırmayı deneyebilirsiniz.

Facebook hesabı açma linki üzerinden yeniden hesabı geri alma gibi bir şansınız  vardır. Tabi formda bulunan alanların mutlaka doğru olarak baştan sona doldurulması gerekir. Eğer hesabınızı kendi adınız ve soyadınız üzerinden açtıysanız, bu alanı doldurarak çok rahat bir şekilde hesabı geri döndürebilirsiniz. Aksi halde sahte hesaplar için, maalesef geri dönüş yoktur. Hesabınızı kendi adınızla açtıysanız bu link üzerinden kimliği de ekleyerek, hesabı geri döndürme şansınızı güçlendirebilirsiniz.

3 Yorum

  1. ilker 10 Şubat 2018
    • Yönetici 10 Şubat 2018
  2. Geray 13 Ağustos 2019

Yorum Yap