İş Bankası Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

İş Bankası Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz İş Bankası açılış saati kaçta? İş Bankası kapanış saati kaçta? İş Bankası çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

İş Bankası Çalışma Saatleri

Ülkemizin ilk ve tek kurulmuş bankası olma özelliğini taşıyan İş Bankası ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı üzerine kurulmuştur. 1924 yılında kurulmuş olan banka, ilk olarak 2 adet şubesi ve 37 personeli ile hizmet vermeye başlamıştır. Şu an günümüzde 1500’ yakın şubesi bulunan İş Bankası, yurtiçi ve yurtdışındaki şubeleri ile daha kaliteli çözüm sunan bankaların başını çekmektedir.

Oldukça çetin ve zorlu süreçlerden geçilen Kurtuluş Savaşı sonrası, açılması için temellerinin atılmış olan İş Bankası, gelişen teknolojiye ayak uydurma hedefi ile sürekli olarak yenilikler yapmıştır. Son olarak ödeme ve para çekme işlemlerinin yapılabilmesi için elektronik bankacılık sistemini getirmeyi başarmış olan İş Bankası, milyonlarca müşterisi ile birlikte hafta içi hizmetlerini sürdürmektedir. Kredi çekebilecek olduğunuz bankalar arasında yer alan İş Bankası, aynı zamanda fatura ödeme merkezi olma özelliğine de sahip olmaktadır. Yalnızca sokak ve caddelerde şubesi olmayan banka, aynı zamanda alışveriş merkezlerindeki şubeleri ile de daha fazla hizmet vermeyi mümkün kılmıştır.

Belirli saatler arasında hizmet almanızı mümkün kılan İş Bankası, yalnızca Pazartesi ve Cuma günleri sorunsuz olarak para ödeme ya da para çekme gibi işlemlerini karşılayabilmenize imkân tanıyor. Türkiye’de ticari bankacılık hizmetlerini sunan bankaların başında gelen İş Bankası, sabah saatlerinde ilk olarak 09:00’da müşterilere açılmaktadır. Ancak öğle saatlerinde yemek molası veren İş Bankası, saat 12:30 sularında ise yemek arası vermektedir. Yaklaşık 1 saat süren mola sonrasında ise tekrardan 13:30’da hizmet vermeye başlayan banka, insanların işlem yapabilmesi için ise 17:30 saatine kadar kapılarını açık tutmaktadır. Mevsim şartları ve yaz ya da kış saatleri fark etmeksizin aynı çalışma saatleri prensibi ile çalışmakta olan banka, akşam 17:30 sularında kapanmasının ardından, personellerinin içeride durması ile işlemlerini yürütmektedir. Banka memurları ve çalışanları, akşam 17:30’da şubenin kapanmış olmasından sonra dağılmamakta ve evrak ya da bilgi toplama gibi işlerini, normal mesai saatleri olduğu için gerçekleştirmektedir. Kısacası 17:30’dan sonra şubelere gittiğinizde işlem yapamazsınız ancak, içeride banka çalışanlarının işlerini yürüttüğünü görebilirsiniz.

İş Bankası Açılış Saati
09:00

İş Bankası Kapanış Saati
17:30

İş Bankası Çalışma Saatleri
09:00-12:30
13:30-17:30

İş Bankası müşteri hizmetleri adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Arama Terimleri: İş Bankası açılış saati, İş Bankası kapanış saati, İş Bankası çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap