Ziraat Bankası Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Açılış Kapanış Saati Çalışma Saatleri

Bu makalemiz Ziraat Bankası açılış saati kaçta? Ziraat Bankası kapanış saati kaçta? Ziraat Bankası çalışma saatleri gibi konularda okuyucularımıza bilgi vermek amacıyla yazılmıştır.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ülkemizde bulunan 3 kamu bankasından biri olarak görülen Ziraat Bankası, çok eski yıllardan beri varlığını sürdüren bankaların başını çekmektedir. Geçmişi Osmanlı dönemine dayanmakta olan Ziraat Bankası, ilk olarak 1888 yılında temelleri atılmıştır. Daha öncesinde Osmanlı döneminde kurulmuş olan Memleket Sandıklarının yerine geçirilen Ziraat Bankası, Mithat Paşa sayesinde günümüze kadar sorunsuz olarak hizmet veren bankalardan birisidir. İlk olarak Menafi Sandıklarının yerine modern finans kuruluşu amaçlı faaliyete başlamış olan banka, modern çağa ayak uydurabilmek adına resmen Ziraat Bankası olarak resmen hizmet verme amacı ile kurulmuştur.

1. Dünya Savaşı’na kadar hizmet sağlayan banka, o yıllarda ülkemizin işgal edilmesi sonucunda İdare Merkezi’ne bağlanarak, hizmetlerine devam etmiş ve 1920 yılında açılan TBMM sonrasında şubelerinin Ankara’ya bağlanması ile güvenli hizmetlerini sürdürmeye devam etmiştir. Günümüzde en çok aranan bankaların başını çekmekte olan Ziraat Bankası kredi işlemleri için düşük faiz oranlarını veren markalar arasında yer alıyor. Para yatırmak, hesap açtırmak ya da fatura ödemek isteyen banka müşterilerin, bankaya ait olan çalışma saatlerine özen göstermesi ve bu saat aralıklarında ilgili şubelere gitmeleri gerekmektedir.

Günümüzde mobil bankacılık hizmetlerini sağlayan banka, ihtiyaç ve konut kredisi gibi ihtiyaçlarda müşterilerini ağırlamaktadır. En merak edilen konulardan birisi olan açılış saati için sabah 09:00’da hizmet vermeye başladığı bilinmektedir. Ancak 09:00’dan 12:30 sularına kadar açık kan Ziraat Bankası, bu saatten sonra 1 saat aralığında mola vermektedir. Öğle arası veren banka 13:30 itibari ile yeniden müşterilerine açılmaktadır. Akşam saatlerinde gün için son kez kapanan Ziraat Bankası’nın kapanış saati ise 17:30’dur. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da Cumartesi ve Pazar dâhil olmak üzere, hafta sonları herhangi bir hizmet verilmemektedir. Ancak bankaya ait olan ATM, telefon bankacılığı ve internet bankacılığını kullanarak, işlemlerinizi yapmanız mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 30 Ağustos, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi milli ve dini bayramlardan sayılan resmi tatil günleri içinde hizmet vermemektedir.

Ziraat Bankası Açılış Saati
09:00

Ziraat Bankası Kapanış Saati
17:30

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri
10:00-12:30
13:30-17:30

Arama Terimleri: Ziraat Bankası açılış saati, Ziraat Bankası kapanış saati, Ziraat Bankası çalışma saatleri, 2019

Yorum Yap