iphoneda yer açmak

İphone’da Yer Açmak İçin Ne Yapmalı?

İphone telefon modellerini yüksek kapasiteli olarak satın almak daha fazla ücret vermenize neden olur. Bu nedenle İphone sahibi olmak isteyen bazı kullanıcılar, İphone tercihlerini genel olarak düşük hafızalı cihazlardan yana kullanırlar. Bu durum bir süre sonra ‘’yetersiz depolama alanı’’ gibi sorunların görülmesini kolaylaştıracaktır. Bu yazımızda sıklıkla kullanıcıların karşısına çıkan bu sorundan kurtulmak için ne yapmalı onun yollarını anlatacağız. İşte İphone telefonunuzda yer kazanmanız için mutlaka yapmanız gereken o işlemler:

Kullanmadığınız Uygulamaları Cihazdan Kaldırın

Aslında telefonla ilgili yapmanız gereken en önemli adımlardan birinin bu olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Özellikle cihazınızda yüklü olan tüm uygulamalara göz atarak, bunlardan hangilerinin aktif olarak kullandığınızın tespitini yapmanız daha iyi bir adım olacaktır. Eğer bunların arasından uzun zaman boyunca kullanmadıklarınız varsa, fazla zaman kaybetmeden ayarlar menüsü üzerinden bunları silebilirsiniz.

Birikmiş Mesajları Temizleyin

Uzun süre boyunca cihaz kullanımına devam etmek, cihazın hafızasında çok fazla mesajın saklanması demektir. Bunu yönetebilmek için yapmanız gereken şey, ayarlar menüsü üzerinden depolama alanını yönetmektir. Bu seçeneğe giriş yaptığınızda mesajların ne kadar yer kapladığını çok rahat bir şekilde görebilirisniz. Örneğin bu menüyü kullanarak 30 günden daha eski olan mesajları silebilmeyi tercih edebilirsiniz.

Fotoğraf Yayınım Özelliği

Fotoğraf yayınım özelliği açık bulunduğu zaman, telefonda yer alan fotoğraflar her iki Apple cihazında görüntülenebilir. Diğer cihazda yer alacak fotoğraflar, telefonda olduğu gibi net bir şekilde gözükmez yalnız yinede oldukça büyük yer kapladıklarını belirtmemiz gerekir. Bu nedenle ayarlar bölümünde yer alan fotoğraf yayınım özelliğini devre dışı bırakmanız daha iyi olacaktır. Bu işlemi yapabilmek için fotoğraflar ve kamera kısmına gelerek fotoğraf yayınım seçeneğini pasif hale getirin.

Apple Müzik Aboneliği

Apple müzik aboneliği sayesinde telefonunuzda ekstradan şarkı ulundurmak durumunda kalmazsınız. Mp3 dosyaları çok fazla yer kapladığından dolayı, bu tarz bir müzik platformu üyeliği hafızada yerin açılmasını sağlayacaktır.

Video Çözünürlükleri

Müzik dosyaları kadar, çekmiş olduğunuz videolarda aynı şekilde cihazda çok fazla yer kaplar. Bu sorunu çözebilmek için video kaydının daha düşük çözünürlüklerde olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yorum Yap