eski cihazları değerlendirme

Eski Android Cihazları Nerede Kullanılır?

Akıllı telefon furyası her geçen gün hızla yenilenmeye devam ediyor. Tabi bu furyaya ayak uydurmak isteyen kullanıcılar genel olarak yeni bir akıllı telefon tercih etmek istiyorlar. Bu tarz durumlarda eski telefonları değerlendirme konusu gündeme geliyor. Zamanında yüksek tutarlar verilerek alınan eski telefonlar hale çalışabilir haldeyse, aslında onları pek çok yerde kullanabilmeniz mümkündür. İşte mutlaka denemeniz gereken o yöntemler:

Telefonu Güvenlik Kamerası Yapma

Aslında eski telefonunuzu güvenlik için kullanabileceğiniz bir kameraya dönüştürebilmek zor değildir. Sadece bazı akıllı telefon uygulamaları üzerinden bu amacı çok kısa süreler içinde yerine getirebilirsiniz. Bu kamera sayesinde iş yerinizde oturduğunuz yerden ev ortamınızı izleyebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için İP Webcam gibi uygulamalar işinizi görecektir. Uygulamayı ücretli veya ücretsiz şekilde anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabi ücretsiz versiyonda daha sınırlı özelliklerin olduğunu söylememiz gerekir.

Dijital Fotoğraf Çerçevesi

Standart fotoğraf çerçeveleri artık yerini dinamik dijital çerçevelerine bırakmış durumda. Bunlar sayesinde istediğiniz her fotoğrafı cihazlarda slayt gösterisi şeklinde gösterebilirsiniz. Tabi şarj cihazının sürekli olarak cihaza bağlı olması gerektiğinin altını çizmemiz gerekir.

Saat Olarak Kullanma

Eğer eski akıllı telefonunuzu sürekli kullanabileceğiniz bir şeye dönüştürmek istiyorsanız, saat fikri tam aradığınız gibi olacaktır. Telefonu saat olarak kullanarak aslında son derece fonksiyonlu ve gelişmiş bir dijital saate sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ise, Google’ın kendi uygulama marketi üzerinden saat uygulamasını indirmektir. Aynı zamanda masaüstü saati olarak kullanabileceğiniz telefon, alarmlı olduğu içinde çok işinize yarayacak.

Takvim Olarak Kullanma

Eski tabletinizi iyi bir yerde değerlendirmek istiyorsanız o zaman tercihinizi bir takvimden yana kullanabilirsiniz. Google Takvim uygulaması üzerinden her türlü günlük işleri takip ederek bunlara uygun olarak bir plan yapabilirsiniz. Evden çıkmadan hemen önce sadece tablete gözatarak buna yönelik hareket edeceksiniz. Özellikle büyük boyutlu tabletler daha iyi bir kullanım kolaylığı sunacaktır.

Yol Asistanı

Son olarak telefon tutucu alarak cihazı bir yol asistanına çevirmenizde mümkündür. Edineceğiniz bir harita uygulaması sayesinde her daim bir yol asistanına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap