iPhone kilit ekranı unutulunca ne yapmalı

İphone Ekran Kilidinin Şifresi Unutulunca Ne Yapmalı?

İphone telefon modellerinde yer alan yüz tanıma teknolojisi sağlıklı bir şekilde çalışmadığı zamanlarda, ekran kilidi şifresinin kullanılması gerekiyor. Eğer bu şifreyide unutursanız o zaman telefona ulaşmak son derece zor bir hale gelebilir. Bu sorunla uğraşıyorsanız, deneyebileceğiniz farklı yöntemler vardır. İşte İphone kilit ekranı şifresini unutanların sorunu gidermek için mutlaka kullanması gereken o yöntemler:

İtunes Üzerinden Geri Yükleme

İphone ekran şifresini kaldırmak için aslında kullanabileceğiniz en basit yöntem İtunes üzerinden geri yükleme yapmaktır. Daha önceki zamanlarda cihaz eşzamanlı olarak ayarlanmadıysa bu işlemin yapılabilmesi mümkün olacaktır. Tek yapmanız gereken şey ise cihazla bilgisayar arasında bir bağlantı kurmaktır. Cihazı bilgisayara bağladıktan hemen sonra ‘’şimdi yedekle’’ seçeneğini seçerek geri yüklemeyi başlatabilirsiniz.

Eğer daha önceden İphone’umu bul seçeneğini etkin bir hale getirmediyseniz bu işlemi yapabilmek için öncelikle kurtarma moduna almanız gerekir. Bu işlem cihazda bulunan tüm verileri silerek son sürüme yükselmesini sağlayacaktır. Yüzde yüz tamamlandığında ise iphone ekran kilidinin şifresinin kaldırıldığını görürsünüz. Ancak eğer ki verilerin bir yedeğini almadıysanız o zaman kaybetmek istemediğiniz verileri kaybetme riskiyle karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu nedenle aşağıdaki adımları uygulayarak mutlaka cihazın daha önceden yedeğini almalısınız.

Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi başlatmak için öncelikle bilgisayarla bir bağlantı sağlamış olmanız gerekiyor. Daha sonra ise İTunes’a giriş yapmalısınız. Eğer yeni çıkan İphone telefon modellerinden birini kullanıyorsanız, ses açma tuşu ve ses kısma tuşuna hızlıca basarak işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer İphone 6S ve daha önceki telefon modellerini kullanıyorsanız, bu işlem için home tuşu ve yan tuşa aynı anda basmanız gerekiyor. Kurtarma moduna aldığınız sırada bir uyarı mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bu uyarı mesajında geri yükleyi seçmelisiniz. İtunes cihazınız için gerekli yazılımın indirilmesini bu şekilde sağlamış olur. Genel olarak bu işlemin 15 dakikayı aşmaması gerekir. Eğer daha fazla zaman alırsa o zaman bir sorun oluşmuş demektir. Bu sorunu düzeltebilmek için kurtarma modu ve geri yükleme işlemlerinin tekrarlanması gerekir. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazı bilgisayardan çıkartarak, yeniden başlatılmasını sağlamalısınız.

Yorum Yap