iphone format atma

İphone Telefonlara Format Nasıl Atılır?

Format işlemi, telefon sisteminizin yeniden kurulmasına olanak sağlar. Telefona yüklemiş olduğunuz uygulamalar bir süre sonra ister istemez performansın düşmesine neden olacaktır. Bu yavaşlığın önüne geçebilmek için telefonun fabrika ayarlarına döndürülmesi şarttır. İphone telefonlarda bu işlemin biraz daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapıldığını belirtmemiz gerekir.

Hangi Zamanlarda Yapılmalı?

Telefona format atmak için, telefonun yavaşlığı veya virüs olaylarının başınıza gelmesine gerek yoktur. 6 ayda bir kez olmak üzere telefonunuza format atmanız daha iyi bir performans elde etmenizi sağlar. Özellikle yazılımsal hatalardan bu şekilde kesin olarak kurtulmanızda mümkün olacaktır.

İphone Telefonlarda Format Öncesi Hazırlık

İphone telefonlarda format öncesi bir hazırlığın yapılması şarttır. Zira format işleminden sonra bugüne kadar kullandığınız tüm verilerin silinme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için İcloud üzerinden bir yedek oluşturmanız iyi olacaktır. İcloud bölümüne giriş yaparak buradan İphone’umu Bul yazısına tıklayın. Bu adımdan sonra gördüğünüz yönergeleri takip ederek yedekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Format Nasıl Atılır?

Bilgisayarınızda iTunes uygulamasını açın. Aygıtınızın yanında verilen kabloyu kullanarak telefon ve bilgisayarınız arasında bir bağlantı oluşturun. Ekranda çıkan bu aygıta güvenilsin mi sorusunu evet olarak cevapladıktan sonra İphone telefonunuzu seçin. Özet bölümündeki geri yükle seçeneğini tıklayarak işleme onay verin. Bu durumda İtunes aygıtınızı silerek en yeni yazılım cihazınıza yüklenmiş olur. Format işleminden sonra cihazınız belli bir süre sonra yeniden başlayacaktır. Bu adımdan sonra artık aygıtınızı yeni sürümüyle birlikte kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bilgisayar Olmadan Format Atma

Eğer bir bilgisayarınız yoksa sadece telefon üzerinden de telefonunuzu formatlama şansınız vardır. Bunun için yapmanız gereken şey ise, ayarlar>genel>sıfırla adımlarını izlemektir. Burada karşınıza çıkacak olan ‘’tüm içerikleri ve ayarları sil’’ yazısına tıklayın. Eğer aygıtınız için bir parola kullanıyorsanız bu parolayı da ekrana girerek silme işlemini onaylayın. Bu işleme onay verdikten sonra aygıtın formatlanması için biraz beklemeniz gerekecektir. Daha sonra cihaz yeniden başlayarak format işlemi tamamlanmış olur. Format önemli bir konu olduğundan dolayı, bu işlem sırasında kesinlikle herhangi bir müdahalede bulunmamanız gerekiyor.

Yorum Yap