İPhone hafıza temizleme nasıl yapılır, İPhone’de belgeler ve veriler nedir, İPhone hafıza temizleme 2020, iphone ram temizleme 2019

İPhone Hafıza Temizleme

Bu makalemizde İPhone hafıza temizleme nasıl yapılır, İPhone’de belgeler ve veriler nedir, İPhone hafıza temizleme 2020 gibi konularda bilgi vereceğiz.

İphone ram temizleme nasıl yapılır, iphone ram temizleme 2019 gibi konularında yer aldığı yazıyı okuyarak bu konuda neler yapmanız gerektiği hususunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

İPhone Hafıza Temizleme

İPhone’unuz gün geçtikçe, gereksiz her türlü şeyle dolabilir: uygulamalar, fotoğraflar, videolar, mesajlar. Bunlar silinebilecek kolay şeyler ancak kontrolünü sağlayamadığımız ve ihtiyacımız olmayan şeyler de var olduğunu bilmeliyiz.

Depolama alanınızı daha önce kontrol ettiyseniz, genellikle Fotoğraflar’dan daha fazla yer kaplayan Diğer kategorisi olduğunu görmüşsünüzdür. Telefonunuzda bol miktarda depolama alanı olsa bile, bazı belirtilmemiş şeylerin telefon hafızasını doldurduğunu bilmek can sıkıcı hale gelebilir. Diğer verilerin ne olduğuna, uygulama önbelleği veya Belgeler ve Veriler ile aynı olup olmadığına ve nasıl temizleneceğine yakından bakalım.

İPhone’de Belgeler ve Veriler Nedir?

Ayarlar>Genel>iPhone Depolama’Da, uygulamalarınızın kapladığı alan miktarına göre sıralanmış bir liste göreceksiniz. Her hangi bir uygulamaya dokunduğunuzda, dokunduğunuz uygulamanın ne kadar yer kapladığını ve ardından Belgelerin ve Verilerin ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz. Peki bu ‘’belgeler’’ tam olarak nedir?

  • Uygulama önbelleği
  • Giriş detayları
  • Tercihleri
  • Çevrimdışı medya içeriği

Hangi uygulamaları daha sık kullandığınıza bağlı olarak, en çok alan kaplayanlardan bazıları tarayıcılar, sosyal medya uygulamaları ve Spotify veya Netflix gibi içerik ağırlıklı uygulamalar olabilir. Belgeler ve Veriler’in en büyük boyuta sahip uygulamaları tanımlayın, bunlar aşağıdaki adımlarda hedefimiz olacak.

İPhone Hafıza Temizleme Nasıl Yapılır?

Netflix, Spotify ve Google Haritalar gibi uygulamalar, içeriği çevrimdışı kullanım için kaydedebilir, bu da internet erişiminizin olmadığı yerlerde sınırlı olarak eğlenmenize olanak tanıyabilir. Örnek vermek gerekirse Game of Thrones dizisinin bir bölümünü izledikten sonra izlemeyi bıraktınız diyelim, ancak uygulama verileri biriktirmeye ve hafızanızdan yer kullanmaya devam ediyor.

Bu uygulamalardan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyin

  • Ayarlar>Genel>iPhone Depolama’ya gidin
  • En üstteki uygulamalar en fazla yer kaplayan uygulamalardır. Ne kadar Belge ve Veri’ye sahip olduğunu görmek için uygulamaya dokunun. Bu uygulamanın zaman içerisinde biriktirdiği tüm önbellek, giriş bilgileri ve çevrimdışı içeriklerdir.
  • Gereğinden fazla olarak düşündüğünüz uygulamanın üzerine dokunarak Uygulamayı Sil’e dokunun
  • Tüm ağır uygulamalar için aynı işlemi tekrarlayın

İPhone’nizi temiz tutmak için sık sık bu uygulamalar listesini kontrol etmeyi unutmayın. Umarız iPhone’nizi temizlemeye biraz da yardımcı olmuşuzdur.

Arama Terimleri : İPhone hafıza temizleme nasıl yapılır, İPhone’de belgeler ve veriler nedir, İPhone hafıza temizleme 2020, iphone ram temizleme 2019

Yorum Yap