iphone x bilinmeyen özellikleri

İphone X’in Bilinmeyen Özellikleri

İphone X, tüm Dünya’nın ilgiyle takip ettiği telefon modelleri arasında bulunuyor. Bugüne kadar modelin açıklanan özelliklerinin dışında bilinmeyen özelliklerininde olduğu ortaya çıktı. İşte pek çok kişi tarafından İphone X’in bilinmeyen özellikleri :

Tek Tıkla Bildirim Yönetimi

Gereksiz bildirimler her kullanıcı için oldukça sıkıntı yaratıyor. Zamansız şekilde ortaya çıkan bu bildirimlerden kurtulmak İphone X sayesinde biraz daha kolaydır. Çünkü telefonda bildirim alanında yer alan ‘’X’’ simgesi bütün gelen bildirimlerin anıda kaldırılmasını sağlıyor. Aynı zamanda bunları artık telefonda görmek istemezseniz, yine aynı yerden bildirim almayı durdurabilirsiniz.

Kontrol Merkezi

İphone X’le birlikte telefonu kontrol etmek biraz daha kolay bir hale gelmiştir. Özellikle kontrol merkezi adı verilen bölüm, uzun süre boyunca çok işinize yarayacak. Ayarlar menüsünden aktif hale getireceğiniz bu menüde, en çok kullanılan telefon özellikleri yer alıyor. Kamera, ses kayıt, takvim, el feneri, alarm, notlar vs. gibi özelliklere tek tıkla buradan anında ulaşabilirsiniz.

Hafıza Kontrolü

Artık telefonunuzun hafızasını daha kapsamlı bir şekilde kontrol edebilir ve gereksiz olan uygulamaları anında keşfedebilirsiniz. İphone Storage bölümünde karşınıza telefonda oluşturabileceğiniz alan, silinebilecek uygulamalar gibi çok çeşitli konular çıkacaktır. Bunlar üzerinden sürekli hafıza için sıkıntı yaşamanızında önüne geçebilirsiniz.

Tek Elle Klavye

Büyük ekranlı telefonlarda klavyede yazmak biraz daha zor bir hale gelebiliyor. Buna çözüm sağlayan İphone X, artık tek elle açılabilen ve kolay bir şekilde yazma imkanı tanıyan bir klavye ile geliyor. Bu sayede tüm klavyeyi sadece başparmağınızı kullanarak çok rahat bir şekilde yönetebilirsiniz.

Ekran Kaydedici

Artık İphone’da ekran videosu kaydetmek için uygulama arayarak uygulamalarla uğraşmanıza gerek yoktur. Zaten bu özellik yerleşik olarak telefonunuza yüklenmiş durumdadır. Bu özellik sayesinde telefonunuzunda yaptığınız işlemleri kısa videolar halinde kayıt edebilirsiniz.

Siri İle Tercüme

Tercüme işlemlerine çok sık bir şekilde ihtiyaç duyuyorsanız, artık Sirinin bu sorunuda tamamen çözdüğünü belirtmemiz gerekiyor. Siri ile konuşarak çevirmek istediğiniz kelime ve cümleleri anında sesli olarak duyabilirsiniz. Sadece popüler şekilde kullanılan diller, Dünyanın pek çok diline de bu şekilde çevirinin yapılması mümkündür.

Yorum Yap