telefonlar boş yer nasıl açılır

Akıllı Telefonlarda Boş Yer Nasıl Açılır?

Akıllı telefonlarda çok sayıda bulunan uygulama, fotoğraf, dosya ve müzik gibi veriler hafıza açısından sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Aynı zamanda bu durum telefonun olduğundan daha yavaş ve sorunlu şekilde çalışmasına neden olacaktır. Özellikle aşağıdaki yöntemleri kullanarak hafızası küçük boyutta olan telefonlarda oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Bulut Depolama İle Tanışın

Akıllı telefonunuzda yüksek oranlarda boş yere ihtiyacınız varsa, o zaman bulut depolama sistemine yönelmeniz gerekiyor. Verilerinizi bu sayede güvence altına alırken aynı zamanda hafızayı da büyük ölçüde ferah bir hale getirmiş olacaksınız. Bu sistemin diğer güzel özelliği ise tamamen ücretsiz bir şekilde sunulmuş olmasıdır. Aynı zamanda verilerin güven içinde tutulması için ideal olacaktır.

Kullanmadığınız Uygulamalara Gözatın

Uygulamalar bazen telefonda çok sık bir şekilde kullanılmasa bile yer alabiliyor. İşte bu uygulamaların tespitini yaparak bunları cihazınızdan tamamen silmenin zamanı gelmiş demektir. Bu sayede cihazdaki hafıza sorunu son bulurken, büyük oranda hızlanmalar elde etmiş olacaktır. Uygulamaları sildikten hemen sonra temizleme araçlarını kullanarak cihazdaki gereksiz verilerin temizlenmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Dijital Müzik Servisleri

Akılı telefonlarda müzik dinlemek için mp3 yöntemini kullanıyorsanız, o zaman hafıza açısından oldukça sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz. Bu sorunların giderilmesi açısından eski yöntem olan mp3 şarkıların depolanmasından vazgeçmeniz iyi olacaktır. Bunun yerine Spotify, Apple Music gibi dijital müzik servislerine yönelmeniz daha iyi olacaktır. Bu uygulamalar hem hafıza sorununu çözmenizi sağlarken, hemde istediğiniz her şarkıya çok kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Video Çekimleri

Her ne kadar farkında olmasanızda cihazınızda yer alan yüksek kalitedeki videolar çok yer kaplayan veriler arasındadır. Bunların kullanımına biraz ara vererek hafızanın biraz daha geniş olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle 4K olarak tabir edilen video çekimlerinden tamamen uzakta durmanız gerekiyor.

Hafıza Kartları

Eğer bu adımlardan sonra bile halen istediğiniz verimi tam olarak alamadıysanız o zaman hafıza kartlarına yönelmeniz gerekiyor. Bu yöntemde de root olmadan sistem dosyalarının hafıza kartına yüklenmesi mümkün değildir. Yani sadece kişisel verileriniz için hafıza kartından yardım alabilirsiniz. Uygulamalar için yine cihazın kendi hafızası kullanılacaktır.

Yorum Yap