telefon almadan önce dikkat edilecekler

Telefon Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler  

Android telefonlar artık pek çok yeniliği bünyesinde bulunduran teknolojik cihazlar arasında bulunuyor.  Her geçen gün telefon alırken kararsız kalmaya neden olan bu özellikler, mutlaka detaylı bir şekilde incelenmeye başlanmalıdır. İşte telefon seçimi yapmadan önce mutlaka herkesin dikkat etmesi gereken o önemli konular:

İşlemci Hızı

Bir telefon almaya karar verdiğinizde bakmanız gereken ilk şey şüphesiz ki telefonun sahip olduğu işlemci hızıdır. Günümüzde çoğu telefon Snapdragon ve Qualcomm gibi işlemciler kullanır. Bu android telefonlarda en çok kullanılan işlemciler arasındadır. Snapdragon ile üretilen telefonlar genel olarak oyun sever kullanıcılar için ideal olan özelliklere sahiptir. Yüksek FPS oranına sahip olan videolar bile bu işlemciler sayesinde oldukça sorunsuz bir şekilde açılabilir. Diğer tip işlemciler ise genel olarak orta seviye olarak bilinen işlemciler arasındadır. Telefonu hangi amaçla kullanacaksanız o amaca yönelik seçiminizi yapmanız daha iyi olacaktır. Özellikle gün içinde çok sık bir şekilde oyun oynamaktan zevk alıyorsanız, o zaman seçiminizi daha yüksek bir işlemciden yana kullanmanız gerekiyor.

4 GB Ram

İşlemci kadar RAM konusuda telefonlar için en önemli durumlar arasında bulunuyor. Eğer RAM oranı az olan bir telefondan yana seçiminizi yaparsanız, arka plandaki uygulamaları hızlı bir şekilde çalıştırmak ve bellekte tutmak zor bir hal alacaktır. Öte yandan hızlı bir şekilde yapmanız gereken işlerinizde bu az ram boyutu yüzünden sekteye uğrar. Bu nedenle günümüze bakıldığında en az 4 GB RAM oranının daha iyi bir seçim olduğunu belirtmek gerekir.

32 GB Depolama

Özellikle hafıza kartı slotu bulunmayan telefonlar küçük bir hafızaya sahipse, bu telefonlardan kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Eğer 8 ve 16 GB hafızaya sahip bir telefona sahipseniz, o zaman diğer verilerinizi tek tek silmeye başlayabilirsiniz. Bu nedenle günümüze göz atıldığında en azından 32 GB hafızaya sahip olan bir cihaza yönelmeniz daha iyi olacaktır.

Pil Ömrü

Son olarak cihazlar için en önemli özelliklerden birinin pil ömrü olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu özelliğin en az 3300 mah olması, gün içinde sorunsuz bir şekilde telefonunuzu kullanacağınız anlamına gelecektir.

Yorum Yap