iphone garanti sorgulama

İphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti teknolojik cihazlar için oldukça önemli bir yerdedir. Cihazı satın aldıktan sonra ortaya çıkan çıkan bazı tatsız sorunlardan, garanti döneminde sonuç alınabilir. Sıfır cihazların yanında, ikinci el piyasasında garanti kavramı, önemli bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Apple kullanıcıları bu konuda biraz daha avantajlı olurken, markanın ortaya çıkardığı İphone garanti sorgulama paneli üzerinden rahatlıkla bu işlemleri sürdürebilirsiniz. Son derece basit işlemlerden sonra elde edebileceğiniz bu bilgilerle birlikte, cihazınızın ne kadar süre garantiye sahip olduğunu öğrenebilirsiniz.

Garanti Sorgulamak İçin Bunları Yapın

Garanti sorgulama işlemi için öncelikle Apple tarafından oluşturulan garanti sorgulama adresini ziyaret etmeniz gerekir. Açılan sayfada karşınıza bazı sorular gelecektir. Öncelikle seri numarası bölümünü doldurun. Bu adımdan sonra hemen altta yer alan güvenlik kodunu da doğru bir şekilde girerek, devam yazısına tıklayın. Karşınıza cihazınızın garanti süresi hakkında kapsamlı bir bilgi gelecektir. Bunlar yardımıyla telefonunuzun en önemli durumlarından biri olan garantisini rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Seri Numarasını Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

Eğer bu tarz bir şikayet içindeyseniz, sadece birkaç adımı yaparak cihazınızın seri numarasını bulabilirsiniz. İphone seri numarası öğrenmek için öncelikle telefonun ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonra genel ve hakkında yönlerini izleyin. Hakkında menüsü üzerinden seri numarasını ve cihaza ait diğer bilgileri öğrenebilirsiniz.

İphone Modellerinin Garanti Süresi

Apple markası üretimini sağladığı bütün ürünler için 2 yıllık bir garanti sağlıyor. Bunun yanında cihazda görülen teknik sorunların da çözümünü çok basit bir hale getirmiştir. Oldukça gelişmiş olan teknik servis seçenekleri, ürünlerde yaşanan sıkıntılara dair anında çözüm sağlamaktadır. Var olan sıkıntınız incelendikten sonra, cihazınız kısa bir süre içinde tamir ediliyor. Eğer tamiri mümkün olmayan bir sıkıntı varsa, o zaman sizleri bekletmeden cihaz yenisiyle değiştiriliyor. Başka telefon markalarında var olan garantideki telefonu bekletme gibi bir durum, bu marka için kesinlikle söz konusu değildir. Müşterilerini zor duruma düşürmek istemeyen marka, hem iade hem de tamir işlemlerini insanların mağdur olmadan hızlı bir şekilde çözmesine neden oluyor.

Yorum Yap