kablosuz interneti verimli hale getirmek

Kablosuz İnternet Daha Verimli Şekilde Nasıl Kullanılır?

İnternet, cihazlar için vazgeçilmez özelliklerden biridir. Bilgisayar, akılı telefon ve tabletler için en gerekli şeylerden biri olan kablosuz internet, bazı zamanlarda memnun kalmadığınız şeylerden biri olabilir. Bu tarz problemleri bitirebilmek adına kullanıcıların mutlaka yapması gereken bazı durumların olduğunu belirtmek gerekir. Bu düzenlemelerle birlikte ping sayısını düşürebilir ve tüm download işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Driver Güncel Tutulmalı

İnternete bağlanmanız için gerekli olan driverlar, güncel olmadığı takdirde hız konusunda bazı sıkıntıları yaşamanız kaçınılmaz bir hal alır. Bu nedenle kablosuz internetin daha iyi olabilmesi için hayati bir önem taşıyan bu konuyu sürekli olarak takip etmelisiniz.

İnterneti Çok Sayıda Kişinin Kullanması

İnternetinizi başka insanlara da açık hale getirdiyseniz, internet hızınızda bariz bir düşüşün yaşanması mümkündür. Sorunu giderebilmek adına yalnızca ev halkına uygun olarak internetinizi açmanız daha iyi bir fikirdir.

Download İşlemlerini Telefonlarda Yapmak

Akıllı telefonların içerdiği yapı nedeniyle, kablosuz ağlardan daha hızlı bir şekilde indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Özellikle torrent kullanıyorsanız, buradan daha fazla memnun kalmanızı sağlayacak bir yapısının olduğunu belirtmek gerekir.

Modemin Konumu

Bunlara ek olarak modemi nasıl konumlandırdığınızda önemli konular arasındadır. Eğer modem kalitesine etki edecek bir yerdeyse, performansının tam olarak görülemeyeceğini belirtmek gerekir. Modemin çevresinde mümkün olduğu kadar elektronik eşya bulundurmamaya gayret etmelisiniz. Özellikle merkezi yerde konumlandırılmış olan modemlerden daha fazla verimin alınması mümkündür. Bunun yanında sürekli olarak kontrolünü yapacağınız göz seviyesi bir yerde bulundurulması daha iyi olacaktır.

İnternet Hızını İyileştirme

İnternet servis sağlayıcınızla yaptıracağınız hizmet iyileştirmeleri, internetinizin koparak işlerinize engel olmasının önüne geçebilir. Bu işlemi dilerseniz çağrı merkezleri üzerinden yapabilir, dilerseniz de resmi sitelere giriş yaparak iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Kablosuz Cihazların Özellikleri

Fiber internet kullanıcılarının internet hızından daha memnun kalabilmesi için, kullandığı cihazında donanımsal açıdan iyi olması gerekir. 1800mhz bandında bir modeme sahip olanlar, eğer 100 mb internet hacmine sahip olarak hizmet alıyorsa, bundan 96 mb verim alabilir. Cihazın 1800 Mb’dan daha düşük olması internet hızında da önemli düşüşler yaşatacaktır. Bunlara dikkat edildiğinde daha iyi bir internet hızı hayal değildir.

Yorum Yap