android o özellikleri

Android Oreo Kullanıcıları İçin Faydalı Özellikler

Android günümüzün en çok tercih edilen işletim sistemi durumundadır. Milyonlarca insanın ilgiyle takip ettiği bu işletim sistemi aslında bilmediğiniz pek çok faydalı özelliğide içinde barındırıyor. Bunlar üzerinden daha kolay bir şekilde telefonu yönetebilir ve işlerinizi biraz daha hızlandırabilirsiniz. İşte memnun kalacağınız ve her daim kullanmak isteyeceğiniz o özellikler:

Yönetilebilir Bildirimler

Daha önceki Android sürümlerinde bildirim konusu en çok can sıkan konulardan biri olmuştu. Zamansız şekilde ortaya çıkan bildirimler kullanıcıların geç saatte bile uykudan kalkmasına neden olabiliyordu. Android Oreo sürümünde ise, kullanıcıların bu derdine biraz olsun çare olunmuş gibi gözüküyor. Bu sürüm sayesinde bildirimleri kategorilere ayırarak yönetebilir, 1 saate kadar bildirimleri almayı tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Görüntü İçinde Görüntü

Android Oreo sürümü sayesinde görüntü içinde görüntü özelliği biraz daha kolay bir şekilde yapılabilecek. Örneğin en sevdiğiniz diziyi izlemeye devam ederken, bir yandan da Facebook hesabınızdaki son gelişmeleri öğrenmeye devam edebilirsiniz. Bu tarz işlemlerin biraz daha hızlı olmasını sağlayan bu özellik kullanıcıların Nougat sürümüne göre daha verimli bulacağı özellikler arasında bulunuyor.

Klavyeden Kısayollar

Android için yeni kısayollar arasında pek çok özellik söz konusu. Özellikle klavyeden bunları artık çok rahat bir şekilde açabileceksiniz. Eğer klavyeyi sürekli olarak kullanıyorsanız bu kısayollar sayesinde telefonu daha kontrollü bir şekilde kullanabilmeniz mümkün olacak.

Kilit Ekranı

Bunun yanında kilit ekranının diğer android sistemlerine göre biraz daha gelişmiş olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu ekran üzerinden bildirimleri daha rahat bir şekilde kontrol edebilir, Google Asistanı yönetmeye tek tıkla başlayabilirsiniz. Özellikle telefonunuzla birlikte sıkça kullandığınız işlemleri bu ekran üzerinden asistanla birlikte yapabilme şansınız vardır.

Hifi Bluetooth Ses

Yeni gelen Android sürümüyle birlikte ses kalitesinde belirgin şekilde artışlar yaşanacak. Artık kablosuz ses teknolojisi bir adım daha ön plana çıkarken özellikle kablolardan bu sayede tamamen kurtulmuş olacaksınız. Tabi bunun için cihazla birlikte kullanılacak hoparlör veya kulaklık gibi ürünlere de ihtiyacınız olacağınızı belirtmemiz gerekiyor. Özellikle telefonla birlikte çok sık bir şekilde müzik dinliyorsanız bu özellik beklentilerinizin de üstünde olacak.

Yorum Yap