İOS 11 şarj sorunu nasıl çözülür

İOS 11 Şarj Sorunu Nasıl Düzeltilir?

İOS 11 şarj sorunu gibi problemlere neden olabiliyor. Özellikle diğer sistemlere göre daha bariz bir şekilde görülen pil sorunları, kullanıcıların günlük hayatını zehir eden sorunlardan biri. Yeni sürüm her ne kadar gelişmiş özelliklerle donatılmış olsa da, pil konusunda kullanıcıları memnun etmiyor. Açık bir şekilde görülen pil sorununu bir nebze olsun düzeltmek kullanıcılara kalıyor. İşte İOS’ta yaşanan pil sorununu bitirmek için kullanıcılara düşen görevler:

Pil Kullanımına Gözatın:

Bazı uygulamalar siz fark etmeseniz de, arka planda çalışarak cihazın pil ömründen çalar. Bu uygulamaları etkisiz hale getirmeniz, cihazı daha uzun süre kullanacağınız anlamına gelecektir. Bu nedenle pil kullanımına bakarak  pilin gücünden yiyen uygulamaların tespitini yapmanızı tavsiye ederiz. Bu işlemi yapabilmek için ayarlara girerek oradan pil menüsüne ulaşın. Burada karşınıza pil kullanımı kısmı çıkacaktır. Son 24 saatlik kısımda hangi uygulamaların aktif olduğunu bu bölümden rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı zamanda hangi uygulamanın ne kadar çok harcama yaptığını da buradan görürsünüz. Bu uygulamaları cihazdan tamamen silerek, daha uzun ömürlü bir batarya ömrü elde edebilirsiniz.

Bazı Özellikleri Kapatın:

Bazı basit özelliklerin telefonun gücünden götürdüğünü bilmiyor olabilirsiniz. Özellikle titreşim ve 0tomatik parlaklık gibi özellikler, pil konusunda sıkıntı çekmenize neden olacaktır. Bunlar güç gerektiren konular olduğu için, anlamadığınız şekilde cihazın performansının düşmesine neden olabilir. Denetim merkezine girerek, bunlara bir çeki düzen verdiğiniz takdirde daha iyi bir cihaz kullanımı elde edebilirsiniz.

Widgetları Yeniden Düzenleyin

Widgetler en çok pil tüketen özellikler arasında bulunuyor. Özellikle cihazda pekte sık kullanmadığınız widgetlar kullanıyorsanız, cihaz performansı için vakit kaybetmeden bunları silmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde cihazdan aldığınızın verimin yükseltilmesi hayal olabilir. En çok kullandığınız widget seçeneklerini kullanabilir, diğerlerini pasif bir hale getirebilirsiniz.

Tema ve Duvar Kağıtları

Son olarak kullanmış olduğunuz tema ve duvar kağıtlarına gözatmanızda fayda var. Bazen farkında olmadan çok fazla güç gerektiren tema ve duvar kağıtlarına yönelmiş olabilirsiniz. Özellikle hareketli duvar kağıtları cihazın her zamankinden daha hantal çalışmasına neden olurken, pilin daha çabuk bitmesine neden olabilir.

Yorum Yap